Haberler

Başkan Nurullah Cahan, Doğup Büyüdüğü Köye Destek Verdi

2778
22-04-2017

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, babasının fahri imamlık yaptığı ve doğum yeri olan Merkez Yenişehir köyünün mezarlık çevre düzenleme sorununu çözdü.

Başkan Nurullah Cahan, köy ziyaretleri kapsamında, Merkez'e bağlı ve doğup büyüdüğü Yenişehir'de vatandaşla buluştu. Köy Muhtarı Salim Bak ve köy sakinleri tarafından karşılanan Başkan Cahan, babası Abdullah Cahan'ın fahri imamlık yaptığı, Yenişehir'de, 10 Ocak 1973 Çarşamba günü dünyaya geldiğini hatırlattı.

Babası Abdullah Cahan'ın Eşme Çalıkhasan köyündeki görevine kadar Yenişehir'de kalan Başkan Cahan, ailesinin burada güzel anılarının bulunduğunu ve hala diyalogun sürdüğünü ifade etti.

Bireylerin doğum tarihi ve yerinin unutulmadığını kaydeden Başkan Cahan, "Ben de en az sizler kadar Yenişehirliyim. Burada çok acı ve tatlı güzel günler geçirmişiz. Aile büyüklerim hala, Yenişehir'deki anılarımızı anlatır ve hatıralarımızı tazeler. Bu nedenle Yenişehir, ben ve ailem için ayrı bir yer taşır. Doğup büyüdüğümüz bu toprakları unutmayacağız ve gücümüz yettiğince sorunlarını çözmek için üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

Mezarlık Düzenlemesi Yapıldı

Köyün mezarlığında çevre düzenlemesi yapıldığını kaydeden Başkan Cahan, "Köy sakinlerimizin mezarlığın çevre düzenlemesiyle ilgili bir talepleri oldu ve bizler de belediye ekiplerimizi bu konuda yönlendirdik. Köylümüz, bayramlarda ve özel günlerde ebediyete uğurladıkları yakınlarını, daha elverişli bir ortamda ziyaret edecekler. Hepsine Cenabı Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum. Köylere olan desteğimiz sadece burayla sınırlı kalmayacak ve ihtiyaç duyulan her köye imkanlarımız ölçüsünde gerekli katkıları sağlayacağız" dedi. Öte yandan Köy Muhtarı Salim Bak, köydeki diğer faaliyetlerle ilgili Başkan Nurullah Cahan'ı bilgilendirdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Nurullah Toprak BAŞKAN ÇAKIN ÜNİVERSİTE TOPLULUKLARIYLA BULUŞTU BAŞKAN ÇAKIN E-SPOR İÇİN KOLLARI SIVADI BAŞKAN ÇAKIN'IN SÜRPRİZİ GENÇLERİ MUTLU ETTİ BAŞKAN ÇAKIN SEÇİLMİŞ KADINLARLA YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÜYELİK İŞLEMLERİ KILAVUZU BAŞKAN ÇAKIN'DAN MÜJDELERLE DOLU BULUŞMA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAŞKAN ÇAKIN'A ÖDÜL UŞAK BELEDİYESİ'NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK BAŞKAN ÇAKIN'DAN 10 KASIM MESAJI
uşak uşak belediyesi nurullah cahan yenişehir köyü