Haberler

Başkan Nurullah Cahan, Doğup Büyüdüğü Köye Destek Verdi

2898
22-04-2017

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, babasının fahri imamlık yaptığı ve doğum yeri olan Merkez Yenişehir köyünün mezarlık çevre düzenleme sorununu çözdü.

Başkan Nurullah Cahan, köy ziyaretleri kapsamında, Merkez'e bağlı ve doğup büyüdüğü Yenişehir'de vatandaşla buluştu. Köy Muhtarı Salim Bak ve köy sakinleri tarafından karşılanan Başkan Cahan, babası Abdullah Cahan'ın fahri imamlık yaptığı, Yenişehir'de, 10 Ocak 1973 Çarşamba günü dünyaya geldiğini hatırlattı.

Babası Abdullah Cahan'ın Eşme Çalıkhasan köyündeki görevine kadar Yenişehir'de kalan Başkan Cahan, ailesinin burada güzel anılarının bulunduğunu ve hala diyalogun sürdüğünü ifade etti.

Bireylerin doğum tarihi ve yerinin unutulmadığını kaydeden Başkan Cahan, "Ben de en az sizler kadar Yenişehirliyim. Burada çok acı ve tatlı güzel günler geçirmişiz. Aile büyüklerim hala, Yenişehir'deki anılarımızı anlatır ve hatıralarımızı tazeler. Bu nedenle Yenişehir, ben ve ailem için ayrı bir yer taşır. Doğup büyüdüğümüz bu toprakları unutmayacağız ve gücümüz yettiğince sorunlarını çözmek için üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

Mezarlık Düzenlemesi Yapıldı

Köyün mezarlığında çevre düzenlemesi yapıldığını kaydeden Başkan Cahan, "Köy sakinlerimizin mezarlığın çevre düzenlemesiyle ilgili bir talepleri oldu ve bizler de belediye ekiplerimizi bu konuda yönlendirdik. Köylümüz, bayramlarda ve özel günlerde ebediyete uğurladıkları yakınlarını, daha elverişli bir ortamda ziyaret edecekler. Hepsine Cenabı Allah'tan bir kez daha rahmet diliyorum. Köylere olan desteğimiz sadece burayla sınırlı kalmayacak ve ihtiyaç duyulan her köye imkanlarımız ölçüsünde gerekli katkıları sağlayacağız" dedi. Öte yandan Köy Muhtarı Salim Bak, köydeki diğer faaliyetlerle ilgili Başkan Nurullah Cahan'ı bilgilendirdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın Yağış Sürecini Sahadan Yönetti BAŞKAN ÇAKIN'DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi'nden Nurullah Özdemir ENGELLİ HAFTASINDA BAŞKAN ÇAKIN'DAN YENİ TESİS MÜJDESİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN 23 NİSAN MESAJI BAŞKAN ÇAKIN BASINLA BULUŞTU EVLİLİK OKULU İKİNCİ MEZUNLARINI VERDİ Başkan Çakın'dan 'Kentteki Tek Kadın Taksiciye' Sürpriz Ziyaret BAŞKAN ÇAKIN'DAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI Başkan Çakın Kadınlarla Bir Araya Geldi
uşak uşak belediyesi nurullah cahan yenişehir köyü