Haberler

ÇÖP DEĞİL, GÜBRE OLSUN

207
30-05-2024

ÇÖP DEĞİL, GÜBRE OLSUN

-Pazar Yerlerinden Toplanan Meyve ve Sebzeler Gübre Olarak Değerlendirilecek

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın talimatıyla Uşak Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Çöp Değil, Gübre Olsun“ projesiyle; bundan böyle kent merkezinde kurulan pazarlarda arta kalan meyve ve sebzeler toplanacak. Toplanan artıkları kendi tesislerinde dönüştürerek gübre haline getirecek olan Belediye ekipleri; bu gübreleri kentin çeşitli yerlerinde bulunan çiçek ve bitki dikim alanlarında kullanacak. Sıfır atık projesi kapsamında başlatılan uygulama sayesinde, Uşak Belediyesi kendi bünyesinde öz kaynakları ile gübre üretmiş olacak.

UYGULAMA HER AÇIDAN KATKI SAĞLIYOR

25 Nisan’dan bu yana gerçekleşen uygulamada şehirde hafta boyunca pazarların temizliğinde artık olarak toplanan meyve ve sebzeler; Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü atölyelerine götürülerek burada bulunan Kompost Gübre Makinesinde işleniyor. Bu şekilde sıfır maliyetle gübreye dönüştürülen artıklar doğaya katkı sağlayarak çöpe gitmekten kurtarılıyor.

Öte yandan Uşak Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü tarafından kentin muhtelif yerlerinde gerçekleştirilen bitki ve çiçek dikim işlerinde kullanılan bu gübreler sayesinde; hem dışarıdan gübre alınmasına gerek kalmıyor hem de Uşak Belediyesi kent ekonomisine katkıda bulunmuş oluyor.

0.0
Son Düzenlemeler: 31 Mays, 2024
İlgili İçerikler: DIŞ ORTAM BAHÇE ÇÖP KOVASI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU Emine Çopur Selçuklu Köprülü Kavşağı'nda İşlem Tamam, Uşak'a Hayırlı Olsun Sokak Basketbolu Bu Kez Gazozuna Değil Kupasına TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE KULLANILMAK ÜZERE 850 ADET ÇÖP BİDONU ALIMI ​Sadece Bir Mevsim Değil, Her Mevsim Çalışan Belediye ​"Makamın Değil, Halkın Adamı Olmak İçin Varız" Ahmet Fevzi Çopur PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜNE 250 TORBA 20*20 GÜBRE ALIMI ​Hemşehrilerimiz Bize Değil, Biz Hemşehrilerimize Gidiyoruz
uşak uşak belediyesi çöp geri dönüşüm özkan yalım Gübre