Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan:

1990
22-01-2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Uşak 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Uşaklılarla buluşan Cumhurbaşkanı, yeni bir kentsel dönüşüm müjdesi verdi. Hizmetlerin siyasi amaçla değil, millet sevdasıyla yapıldığını vurguladı.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Uşak 6. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente gelen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uşak 1 Eylül Stadyumu önünde vatandaşlarla buluştu. Mitingin ardından kongreye katıldı. Teşkilat mensuplarının, vatandaşların büyük bir coşku ile karşıladığı ve "Dik dur eğilme, Türk milleti seninle" sloganlarının atıldığı kongrede partililere seslendi.

Kongre salonunda ve dışarıda on binlerce insan olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan Uşak'ta tarihi bir coşkuya şahitlik edildiğini vurguladı.

Şehre gelişi esnasında TOKİ ve Uşak Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm Projesi’ni havadan incelediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uşak bize Selçuklu'nun, Osmanlı'nın, darbeciler tarafından darağacında şehit edilen Başbakan merhum Adnan Menderes'in emanetidir. Uşak Ege bölgesinin tarım, ticaret ve sanayi merkezine dönüştü. Bizler de son 15 yıldır emanetimize gözümüz gibi bakmaya çalışıyoruz. AK Parti dönemlerinde Uşak her açıdan kalkındı ve büyüdü.” dedi.

Uşak’ta bu güne kadar 6,5 milyar lira yatırımın yapıldığına işaret eden Erdoğan, yeni bir kentsel dönüşüm çalışmasının müjdesini verdi.
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü, "Eğitimde bin 186 yeni derslik inşa ettik. Bugün 33 bini aşan öğrencisiyle fakülte ve yüksek okullarıyla Uşak'a modern bir üniversiteyi kazandırdık. Uşak'ta biri 400 yataklı 5 hastaneyle, 13 birinci basamak sağlık kuruluşu olmak üzere toplam 18 sağlık tesisi inşa ettik. Devlet hastanemizi 200 yataklı bir ek binayla büyütüyoruz. TOKİ kanalıyla Uşak'ta 3 bin 517 konutu tamamladık, 777 konutun da inşası devam ediyor. Fakat en çok hoşuma giden de ne oldu biliyor musunuz? Şu meşhur Tabakhane Deresi vardı ya rezillik, pislik. Bu 'Medeniyiz, çevreciyiz' diyenler, bu dereyi görmüyorlar mıydı? Ne yaptılar? Bu Tabakhane Deresi'ni şimdi görüyorsunuz. Kalktı mı? Kalktı. DSİ'ye teşekkür ediyorum. TOKİ de bu projeyi, oradaki bütün binaları dönüşümle kaldırarak şu anda dükkanlarıyla, konutlarıyla hakikaten bambaşka bir şehircilik örneği oluşturdu. Şimdi kalan bir kısmı daha var. Orayı da tamamen yıkıyoruz. Bazı arkadaşlar seçime bir sene kaldı, yıkarsak yetiştiremeyiz diyormuş. Kim diyorsa bunu, böyle bir şey yok. Hemen yıkıyoruz, temizliyoruz, yerine de hemen diğer tarafta olduğu gibi projemize başlıyoruz.”

Afrin Operasyonuna da değinen Erdoğan, "Rahat durun dedik, durmadılar. Bizim topraklarımıza saldırmaya, sınırlarımızı zorlamaya tevessül etmeyin dedik, dinlemediler. Bize müttefik görünenlere de bunlar PKK'nın ta kendisidir dedik, Rakka'ya teröristlerle gitmeyin, DEAŞ terör örgütüdür, bir terör örgütünü bir diğer terör örgütüyle değil, gelin beraber halledelim dedik, dinlemediler. Peki siz bilirsiniz dedik ve şimdi gereğini biz yapıyoruz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz." dedi.
Kongrenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli’ye doğru hareket etti.

0.0
Son Düzenlemeler: 26 Ocak, 2018
İlgili İçerikler: Başkan Cahan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Başbakan Yıldırım'a Uşak'ın Selamını İletti Dokuzsele Deresi Açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan Start Verdi Başkan Cahan Proje Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Teslim Aldı UTAŞ'ın Faaliyetleri Cumhurbaşkanımız Tarafından Ödüllendiriliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Mart Ayında Uşak'ta
uşak uşak belediyesi nurullah cahan cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan miting kongre