Haberler

HEDEF FARKINDALIK OLUŞTURMAK

249
4-06-2024

5 Haziran Dünya Çevre Gününde Karaağaç Göletinde Temizlik Etkinliği Yapıldı

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Karaağaç Göletinde gerçekleştirilen “Hepimizin Bir Dünyası Var” temalı etkinlikte Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve onlarca öğrenci bir araya geldi.
Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu iş birliğiyle gerçekleştirilen program renkli görüntülere sahne oldu.
Öğrenciler Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler
Renkli etkinliklere ev sahipliği yapan programda Nihat Dülgeroğlu İlkokulu öğrencileri etrafta bulunan çöpleri toplayarak kaliteli zaman geçirdi. Aynı zamanda uzman eğitmenler tarafından öğrencilere farkındalık ve çevre duyarlılığı hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirildi.
Çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturan öğrenciler Uşak Belediyesi Kent Orkestrasının kulaklarının pasını silen müziği ve dağıtılan ikramlar eşliğinde eğlendiler.
Karaağaç Göleti Uşak’ın Gözbebeği Haline Gelecek 
5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Başkan Yalım; “İçinde bulunduğumuz Karaağaç Göletimizi Uşak’ın göz bebeği haline getireceğiz. Çok yakın zamanda Uşak’a gelecek olan önceki dönem Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen önderliğinde Karaağaç göletimizi Uşak’a yakışır şekilde düzenleyeceğiz. Bugün burada bulunan geleceğimizin teminatı evlatlarımızın emekleri sayesinde Uşak’ımızın her yerini kendi evimiz gibi tertemiz yapacağız” dedi. Yalım,” Temiz toplum temiz çevreyle oluşur. Önümüzdeki günler memleketimiz daha temiz olacak” diye konuştu.
Belediye Başkan Yardımcıları Reyhan Aydın, Serap Saruhan, Halil Arslan, Serpil Keskin, Tema Vakfı Uşak İl Temsilcisi Barış Metin, Uşak Üniversitesi Tema Topluluğu ve Gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
0.0
Son Düzenlemeler: 07 Haziran, 2024
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ DÜNYA SU GÜNÜ'NÜ FARKINDALIK İÇİN ETKİNLİKLERLE GEÇİRDİ ÇALIŞMA HEDEFLENENDEN ERKEN TAMAMLANIYOR; BÖLGENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR UŞAK İTFAİYESİ'NDEN ÖZEL ÇOCUKLARA YANGINDA FARKINDALIK PROGRAMI UŞAK BELEDİYESİ'NDEN "FARKINDALIK SÜRPRİZİ" BAŞKAN ÇAKIN'DAN GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN FARKINDALIK HAREKETİ UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ MİNİKLERDE ÇEVRE DUYARLILIĞI OLUŞTURMAK İÇİN KOLLARI SIVAD YAZ KURSLARIYLA HEDEF: SAĞLIKLI NESİLLER DOLANDIRICILARIN ŞİMDİKİ HEDEFİ İŞLETMELER UŞAK'IN EN GENÇ İŞ ADAMLARI'NIN HEDEFİ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU Uşaklı Aşçıların Hedefi Dünya Kupası
uşak uşak belediyesi çevre çevre haftası doğa özkan yalım