Haberler

İLK İFTAR SOFRASI DİKİLİTAŞ'TA KURULDU

942
12-03-2024

Mahalle İftarlarının İlki Dikilitaş Mahallesi’nde Düzenlendi, Binlerce Kişinin Katılımı Dikkat Çekti

Uşak Belediyesi Ramazan coşkusunu mahallelere taşımaya, mübarek Ramazan ayının bereketini mahalle iftarlarıyla çoğaltmaya devam ediyor. Başkan Çakın’ın talimatıyla her yıl düzenlenen ve kent genelinde ilgiyle karşılanan mahalle iftarları programı, bu yıl ilk olarak Dikilitaş Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olması dikkat çekerken, Başkan Çakın’ın tek tek selamlaştığı vatandaşların Ramazan Ayı’nı kutladı.

Dayanışma ve Yardımlaşma Temelinde Hizmetler Sürüyor

Birlik ve beraberliği güçlendiren, ihtiyaç sahibi vatandaşların tebessümüne sebep olan toplu iftar yemeği; Dikilitaş Camii önünde kurulan binlerce kişilik dev sofrada halkın bir araya gelmesiyle gerçekleşti. İlk olarak saat 17.00'de başlayan çeşitli etkinliklerle alanda toplanan vatandaşlar, palyaço ve yüz boyama etkinliklerine çocuklarıyla birlikte katıldı. Ardından Hacivat Karagöz orta oyunu ile Aşuk - Maşuk oyununu izleyen vatandaşlar, Kent Orkestrasının muhteşem performansıyla sergilediği tasavvuf dinletisini dinleyerek semazen gösterisini izledi.

Sonrasında dualar eşliğinde ezanı bekleyerek sabrın ve nefis terbiyesinin hikmetine varan kalabalık; topun atılmasıyla birlikte ezan eşliğinde oruçlarını açtı.

Gönüllere Dokunan Sıcak Diyaloglar Dikkat Çekti

İftar yemeği programında vatandaşla iç içe olan ve onlarla sohbet etme imkânı bulan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın; Ramazan ayının tüm güzelliklerini vatandaşlarla birlikte yaşamayı arzu ettiklerini söyledi.

Başkan Çakın; "Kıymetli Dikilitaşlı hemşerilerim geleneksel iftar programlarımızın ilkini Dikilitaş Mahallemizde gerçekleştiriyoruz. Allah'ın izniyle hizmetin ve ilginin en iyisini her zaman Dikilitaş'a getirmek konusunda bir kez daha söz veriyorum. Ramazan Ayının tüm güzelliklerini sizlerle birlikte yaşamayı arzu ediyor, duanızı ve desteğinizi bekliyorum." ifadelerini kullanarak konuşmasını noktaladı.

Binlerce Güzel Kalp, Binlerce Tebessüm

Oruçların açılması ve iftar yemeklerinin yenmesiyle birlikte ailelere çay ve pamuk şeker ikramları gerçekleşti. Programda bulunan yoğun kalabalık Başkan Çakın'a bugüne kadar Dikilitaş'a sunduğu hizmetleri için teşekkürlerini iletti.

Dikilitaş Mahallesi’nde yapılan iftara Başkan Mehmet Çakın’ın ve vatandaşların yanı sıra AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul katıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: İLK AKILLI DURAK YERİNİ ALDI MAKAM ODASINDA BİR İLK BAŞKAN YALIM, İFTAR SOFRASINDA BİNLERCE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ TEKNOLOJİ BAKANI VE İLK TÜRK ASTRONOT UŞAK'TA GENÇLERLE BULUŞTU Yeşilkaraağaç Mahallesi Sakinlerinden, Fadime Özdemir İlknur Öztürk ÇOCUK KENT İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI Elif Yeşilkaya Halil Tilki Aleddin Tilki
uşak uşak belediyesi iftar dikilitaş mahallesi Ramazan ayı mehmet çakın mahallede iftar var