Haberler

Kadın Emekçilerle Toplantı

1816
11-04-2017

Uşak’taki bayan esnaflarla toplantılı kahvaltı organizasyonunda bir araya gelen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Belirli periyotlarla toplantılarımız devam edecek” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin emekçi bayanları ile Atapark Çayzade’de bir araya geldi. Toplantıda bayan esnafların sorunları dile getirilerek ortak akılla çözüm önerileri bulunuldu. Ayrıca kadınlar, şehrin çalışmalarına takdir ederek Uşak’ın daha iyi yerlere gelebilmesi adına öneri ve fikirlerini söylediler. Toplantıya Başkan Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan’ın yanı sıra AK Parti Uşak Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul, Meclis Üyeleri Emine Yıldırım ve Sevgi Çoşkun da katıldı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Nurullah Cahan, “Kadınlarımızın iş hayatları biz erkeklere göre daha zor” dedi. Cahan, ”Şehrimizde ciddi sayıda bayan esnafımız var. Bizim de uzun zamandır bayan esnaflarımızla bir araya gelmek ve onlarla hasbihalde bulunmak gibi bir düşüncemiz vardı. Bugün güzel bir organizasyona kadınlarımızı davet ettik sağolsun onlarda davetimize icabet etti. Aramızda mesleğe yeni başlamış kadınlarımızda var, 40 yıllık emekçilerimizde var. Aslında onların işi biz erkeklere göre daha zor, hem evi hem eşlerini hem de çocukları idare ediyorlar. Bunun yanında iş hayatlarına da yön veriyorlar. Başımızın üstü kadınlarımız bizim her şeyimiz” ifadesini kullandı.

Güzel bir birliktelik olduğuna dikkat çeken Cahan, “Verimli bir toplantı oldu. Şehrimizdeki genç girişimci kadınlarımızdan, kariyer sahibi olanlara, pazarcı kadınlarımızdan, tuhafiyecilere kadar her gruptan esnafımızı bir araya getirdik. Kadınlarımızın dertlerini dinledik ve ilgili birimlerimize talimat vererek hemen sorunlara gidermeye çalıştık. Onların sorunu bizim sorunumuz bu sıkıntıları çözmekte bizim boynumuzun borcu. Bugün burada olan kadın esnaflarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Durkadın Kayık Durkadın Görk Durkadın Arslanboğa Nurkadın Mutlu Durkadın İşleyen Durkadın Hancı Durkadın Gökdurna Durkadın Atasorkun Durkadın Gümüş Durkadın Alan
uşak uşak belediyesi nurullah cahan toplantı esnaf kadınlar