Haberler

Küçük Çarşı Bölgesi Yolları da Rahatlıyor

2758
19-09-2016

Küçük Çarşı Bölgesi Yolları da Rahatlıyor

Cahan, “İlimizde bir daha yol sorunu konuşulmayacak”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yol ile ilgili çalışmalara ara vermeden devam ettiklerini iletirken, “İlimiz yeni yollarıyla beğeni kazanan bir kent oldu. Yakın zamanda kentimizin hiçbir noktasından yolla ilgili şikayet duymayacağız” dedi.

Uşak Belediyesi kentin birçok noktasında yolların güzelleşmesi ve modern bir hale gelmesi adına çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda son bir yıl içinde birçok ana cadde yenilenerek modern ve kaliteli yollara kavuşturuldu. Öte yandan yenilenen caddelerin kaldırımları, ışıklandırmaları b-ve çevre düzenlemeleri de yenilenerek konsept bir hale getirildi. Kentte başlayan yenileme çalışmaları ise son hızıyla sürüyor. Bu bağlamda Küçük Çarşı olarak da bilinen Ünalan Mahallesi’nin yollarında yol yenileme çalışmaları başladı. Bölgede kötü olan yollar yenilenen caddelerin ve yolların kalitesine kavuşturulacak.

Her bölgede yol sıkıntısı kalmıyor

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yol hedeflerinde durmaksızın ilerlediklerini belirtirken, bu konuda kentin her kemsinin çalışmaları takdir ettiğine değindi.  Cahan, “Uşak’ta birçok projemizin hayat bulması adına elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. İlimizin dört bir yanında projelerimiz birer birer hayat bulmaktadır. Bunu yanında kentimizin sorunlarına vakıf olan bir yönetim anlayışıyla kanayan yara olarak tabir ettiğimiz sorunları da bir daha konuşulmamak üzere bitiriyoruz. Bu konuda en önemli adımlarımızdan birisini de yollarda attık. İlimizin en çok şikayet konusu olan yolları yenilikçi ve modern anlayışımızla yenilemede çok güzel noktalara geldik. Neredeyse tüm ana caddelerin yolları modern bir hale geldi. Caddelerimizi yollar ile birlikte her yönüyle köklü olarak değiştirdik. Şimdi ise Küçük Çarşı Mevkisi olarak bildiğimiz Ünalan Mahallesi ana yol ve caddeleri de düzenlenecek. Ekiplerimiz başladığı çalışmaları kısa sürede sonlandıracak”

Kent içi çevre yolları da bitecek

Kent içi çevre yollarının bitirilmesi ve hizmete tam anlamıyla girmesi konusunda da finale yaklaştıklarını müjdeleyen Cahan şunları kaydetti: “Kentimizin trafiğini, gelişimini ve değişimini önemli ölçüde etkileyecek kent içi çevre yolları da önemsediğimiz noktaların başında geliyor. Bu konuda göreve gelir gelmez başladığımız çalışmaların artık sonuna yaklaştık. Güney çevre yolunun tüm sıkıntılarının sona erdirilmesi ve Uşak devlet Hastanesi ve Adliye Hizmet Binası bağlantısının sağlanmasının ardından, kuzey çevre yolunda da istediğimiz aşamaya geldik. Çok kısa sürede bu konuda da çalışmalar bitecek. Ayrıca İzmir – Ankara karayolu da çalışmalarımızla tamamen rahatlayacak”

0.0
Son Düzenlemeler: 19 Eyll, 2016
İlgili İçerikler: Emine Küçük 9 Nolu İmar Uygulama Bölgesi'nin Sorunu Çözüldü Hasan Küçükkarahan Ali Küçük EGE BÖLGESİ'NİN İLK DİYABETLE YAŞAM MERKEZİ UŞAK'TA Banaz Küçükoturak Köyü'nden Namıka Ünal Uşak Merkez Yeşildere Köyü'nden Ahmet Küçükkaya Hacer Küçükbıyık Binnaz Küçükakın Banaz Küçükler köyünden İsmail Işık
uşak belediyesi nurullah cahan yol