Duyurular

PAZAR YERLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

40154
29-03-2020

Uşak İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Coronavirüs (covid-19) salgını ile mücadele kapsamında pazar yerleri ile ilgili alınan kararlar gereğince Uşak Belediyesi tarafından pazar yerleri ile ilgili yeni düzenlemeler yapılmıştır.

 • İlimiz Pazar yerlerindeki yoğunluğu azaltmak için alınan kararlar;
 •   Pazar yerlerinde giyim, oyuncak, süs eşyası, çanta vb. zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışının yapıldığı tüm pazarlar faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur.
 •   Pazar yerlerinde yoğunluğu azaltmak için belirlenen yeni pazar/satış yerlerinde her bir satış yeri arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenecek ve 60 (altmış) esnaf ile sınırlandırılacaktır.
 •   Ürünler temas edilmeden hijyen koşullarına dikkate edilerek poşetlenmesi/satışının yapılması sağlanacaktır.
 •   Pazar yerleri faaliyetlerini en geç 19.00’a kadar sürdüreceklerdir.
 •   Belediyemiz pazar yerlerinde pazar esnafı ve vatandaşlarımız için el dezenfektanı ve eldiven konusunda destek olacaktır.
 •   Çevre il ve ilçelerden gelen üretici ve manav esnafı pazar yerlerine alınmayacaktır.
 •   Tezgah olmadan yerde ve açıkta kesinlikle satış yapılmayacaktır.
 •   Belirlenen pazar yerleri ve günleri dışında açıkta/sokakta toplu veya seyyar sergilerin (Cuma günü Dikilitaş camii karşı aralığında açılan sergiler ve Çarşamba günü Zümrüt Camii önünde açılan sergiler gibi) açılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir.
 •   Esnafımız yeni pazar yerlerine kura ile gruplar halinde belirlenecek ve her grubun haftalık rotasyon ile farklı bir pazarda satış yapması sağlanacaktır.
 •   Kamu sağlığı adına valilik alınan karar gereği belediyemiz tarafından yapılan bu düzenlemeye katılan esnafımızdan süreç boyunca işgaliye ücreti alınmayacak ve Uşak Belediyesi tarafından süreç boyunca sergi açan esnaflarımızın her birinden 1.500 TL’lik mal alımı yapılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirilecektir.
 •   Bu program geçici olarak 7 (yedi) haftalığına düzenlenmekte olup belirlenen süre içerisinde pazarlarda yerini almayan esnaflarımızın 7 (yedi) hafta boyunca pazar yerlerinde satış yapmasına izin verilmeyecektir. Program sonrasında pazar yerleri eski haline geri dönecektir.

            Bu zorlu süreçte kamu sağlığı adına devletinin aldığı kararlara uyarak halkımızın sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak amacıyla pazarlarda sergi açmaya devam eden tüm pazarcı esnafımıza teşekkür ederiz.

NOT:Sergi açmak isteyen manav esnafımız en geç 30.03.2020 saat 13:00 a kadar Pazar Amirliğine gelerek ya da belediyemizi arayarak (Alo 153) müracaatta bulunabilirler.

 • PAZAR YERLERİ VE AÇILIŞ GÜNLERİ

pazaryerison

0.0
Son Düzenlemeler: 29 Mart, 2020
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SOSYETE PAZARI'NA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME ŞEKEREVLERİ KAPALI PAZAR YERİ VATANDAŞTAN TAM NOT ALDI BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLER ZÜMRA KADIN EL EMEĞİ PAZARINDA KARAAĞAÇ KAPALI PAZARYERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR KARAAĞAÇ MAHALLESİ KAPALI PAZAR YERİ KURA ÇEKİMİ GÜZERGAH DEĞİŞİKLİĞİ BİLGİLENDİRME Fatih Pazar Yeri Kura Çekimi Başvuru Listesi BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÇARŞAMBA PAZARI ESNAFI'NA ZİYARET FATİH VE KEMALÖZ KAPALI PAZARYERİ PARSELLERİNİN İŞ KOLU NUMARALANDIRILMASI HAKKINDA
pazar YERLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME