Haberler

PROJELER MASAYA YATIRILDI

252
3-06-2024

Başkan Yalım Dikilitaş’ta Esnaf ve Vatandaşla Buluştu

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Dikilitaş Mahallesi’nde hizmet veren esnaf ve vatandaşlar ile kahvaltı programında bir araya geldi. Hayata geçirecekleri projeler hakkında detaylara yer veren Başkan Yalım; vatandaşların her türlü ihtiyacını çözeceklerini ve bu yönde çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

Program sırasında tüm vatandaşları itinayla dinleyen ve şehrin sorunlarına tek tek çözüm bulacaklarını ifade eden Başkan Yalım; çözüm odaklı çalıştıklarını belirterek vatandaşların ihtiyacına yönelik projelerin en kısa zamanda karşılanacağının müjdesini verdi. Projelerin çalışmalarını yürütecek ilgili birim müdürlerine gereken talimatları verdiğini ve gerekli kurumlarla irtibat halinde olduğunu belirten Yalım; “Vatandaşlarımızın birçok konuda bugüne kadar görmezden gelinen ihtiyaçları olduğunu biliyorum. Hiç merak etmesinler çalışmalarımız tamamlandığında halkımız için faydalı olacak birçok projeyi hayata geçireceğiz” dedi. 

İHTİYAÇLAR BELLİ, ÇÖZÜMLER HAZIR

İlk olarak Ege Bölgesi ve Uşak’ın uzun yıllar şişelenmiş içme suyu ihtiyacını karşılayan Belkaya Su Fabrikası’nı yeniden kentte kazandıracaklarını ifade eden Başkan Yalım, vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşılamak adına gerekli yatırımlarda bulunduklarını kaydetti.

Ardından 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Tarhana Festivali’ne değinen Başkan Yalım, 10 tonluk dev bir kazanla tarhana kaynatacaklarını ve bu sayede Guinness rekorlar kitabına gireceklerini ifade etti.

Vatandaşlar için merak konusu olan tır ve kamyon otopark projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Yalım, şehrin içerisindeki tır ve kamyonları üç bölgede toparlayarak, en fazla iki sene içerisinde vatandaşları ve bölgeyi “park alanı” anlamında rahatlatacağının müjdesini verdi.

Birden fazla konuya yer verilen programda aynı zamanda kontrolsüz açılan zincir marketler, mülteci sorunu, üniversite yolu civarında oluşan koku ve Organize Sanayi Bölgesi kavşağındaki sorunlar gibi halkın genel problemleri hakkında vatandaşlardan gelen talepleri dinleyen Başkan Yalım, çözüm önerileri hakkında gerekli notlarını alarak programı sonlandırdı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: KENTİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI UŞAK'A DEĞER KATACAK PROJELERİN AÇILIŞ MÜJDESİ GELDİ UŞAK'A DEĞER KATACAK PROJELER BİR BİR YÜKSELİYOR Kadına Yönelik Projeler Hız Kazanıyor UŞAK BELEDİYESİ, GENÇLERLE YÜRÜTTÜĞÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DEVAM EDİYOR Uşak'ın Projelerine Bakanlar'dan Tam Destek ​Kent Projelerinde Ankara Hep Yanımızda ​Projelerimiz Tüm Hızıyla Sürüyor ​Uşak Tüm Projeleriyle Şaha Kalkacak ​Projeler Son Hızıyla İlerliyor
uşak uşak belediyesi dikilitaş mahallesi özkan yalım esnaf buluşması