Haberler

ŞEHİT MUHSİN YAZICIOĞLU UŞAK'TA UNUTULMADI

686
3-01-2019

Elim bir suikast sonucu hayatını kaybeden, Türkiye’de büyük bir kitle tarafından sevilen ve takdir edilen ünlü siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı Çivril Caddesi’ne verilerek, hatırası yaşatılmaya devam ediliyor.

Uşak Belediyesi vatan için unutulmaz isimlerin hatıralarını yaşatarak ahde vefa örnekleri göstermeye devam ediyor. İmza attığı birçok büyük projeye şehitlerimizin adını vererek ahde vefa örneği sergileyen Uşak Belediyesi son olarak da Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını Çivril Caddesi’ne verdi. Ocak ayı 1. Belediye Meclis toplantısında üyeler tarafından ortak bir kararla Fevzi Çakmak Mahallesi ile Atatürk Mahallesi’ni birbirinden ayıran ana caddenin ismi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi olarak değiştirildi.

Başkan Cahan: “Muhsin Yazıcıoğlu’nun Adını İlimizde Yaşatmak İstedik”

Toplantı sonrasında konuşan Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, bu vatan ve millet için, yurdumuzda okunan ezanlar ve bayrak için yaşamı boyunca mücadele eden, her zaman ülke menfaatleri doğrultusunda tavır gösteren Muhsin Yazıcıoğlu’nun hatırasını yaşatmak adına Çivril Caddesi’nin adını Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi olarak değiştirerek, ünlü siyasetçiyi anmak istediklerini dile getirdi. Başkan Cahan ayrıca şu açıklamalarda bulundu: “Muhsin Yazıcıoğlu özellikle ülkemizde siyasette çok değerli bir şahsiyetti ve vatanımız için çok mücadele etti. Ne yazık ki kendisini hain bir suikast sonucunda kaybettik. Biz de istedik ki böyle bir vatan millet aşığının ismi ilimizde de yaşasın, caddemizin ismi onunla anılsın. Uşak’ımız Muhsin Yazıcıoğlu konusunda vefasını gösterdi. Ben bir kez daha suikaste uğrayan Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve aynı suikastte Hakk’ın rahmetine kavuşan dava arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyorum, Rabbim mekânlarını alî eylesin. İnşallah Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını Uşak’ımızın en eski caddelerinden olan, Çivril Caddesi olarak bilinen caddede yaşatacağız, ilimize hayırlı uğurlu olsun” diyerek birlik ve beraber içinde alınan bu karardan ötürü Belediye Meclis üyelerine teşekkürlerini sundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİTLER, DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN BAŞKAN CAHAN'A TEŞEKKÜR PLAKET Şehit Umut Kayran AHİLİK HAFTASINDA UŞAK'LI ESNAFLAR UNUTULMADI UŞAK'TA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ Şehit Aileleri Güneydoğu Anadolu'ya Gönderildi BAŞKAN CAHAN ŞEHİT AİLELERİYLE VE GAZİLERLE İFTARDA BULUŞTU Şehit Astsubay Sadık Akın Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi Başkan Cahan'dan Şehit Jan. Üst Çvş. Sadık Akın İçin Taziye Mesajı Muhsin Şahan ​Kurtuluş ve Demokrasi Şehitleri Turnuvası Başladı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan çivril caddesi muhsin yazıcıoğlu