Haberler

ŞEKEREVLERİ PAZARYERİ UŞAK HALKIYLA BULUŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR

385
3-10-2023

Kentin dört bir yanında çeşitli üst yapı çalışmaları sürdüren Uşak Belediyesi Şekerevleri Pazaryeri’nde gerçekleştirdiği, sözü verilen iyileştirme çalışmalarında sona yaklaştı. Üstü kapatılan ve zemini asfalta dönüştürülen pazaryeri göz doldurdu.

7 bin metrekarelik alana oturan Şekerevleri Pazaryeri’nde gerçekleştirilen iyileştirme çalışmaları kapsamında, kolonlarla kuvvetlendirilen çelik konstrüksiyon üzerine asma germe membran sistemi uygulandı. Esnafların ve vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi adına adeta baştan yapılan pazaryerinin zemini de asfalta dönüştürülüyor. Yaklaşık 1 haftalık süre içerisinde tamamlanması beklenen pazaryeri, yine kendi gününde kullanacak, Uşak halkı daha modern koşullarda hizmet vermeye başlayacak.

Üstü kapatılan ve yeni bir yüze kavuşturulan Şekerevleri Pazaryeri yaklaşık 268 parsel alan ile daha önce burada Uşaklılara hizmet veren pazarcılara ev sahipliği yapacak.

Başkan Çakın Çalışmaları Yerinde İnceledi

Uşaklı hemşerilerine, şehrin en eski pazar yerlerinden bir tanesi olan Şekerevleri Pazaryeri’nin üstünü kapatmak üzere söz verdiklerini hatırlatan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yürütülen çalışmaları incelemek adına proje alanına ziyaretini gerçekleştirdi. Çakın, “Çok şükür artık çalışmalarımızın sonuna geldik. Zeminin asfaltlanması için çalışan ekiplerimizi yerinde ziyaret ettik. Şekerevleri Mahallemize vermiş olduğumuz sözleri bir bir tutuyoruz. Mahallemizdeki ve şehrimizdeki gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza nezih bir ortamda spor yapma olanağı tanıyan, havuzun; basketbol ve voleybol sahalarının olduğu bir kompleksi tamamladık. İnşallah onun da açılışını yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Uzun süredir mahallelilerimizin ve hemşerilerimizin talep etmiş olduğu pazar yerimizin üstünü kapatma çalışmalarında da sona gelindi. Yağmurdan, çamurdan, güneşten etkilenmeden hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın rahat bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirebilecekleri yeni pazar yerimizi yakın zamanda bitirmiş olacağız. Şimdiden mahallelimize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: GENÇ KUŞAK AKADEMİ'DEN ÖĞRENCİLERE MÜJDE Gülser Akgün Güneli Köyünden, Nurullah Ateş ÇARŞI UŞAK PROJESİ'NDE DUYURU Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Halime Alpan Uşak Merkez Cumhuriyet Mahallesi'nden Mehmet Savaş Günay Açar 07.02.2024 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Emine Gümüş
uşak uşak belediyesi mehmet çakın şekerevleri pazaryeri