Haberler

​Ulaşımda Yaşlılara Kolaylık

4075
10-02-2016

Ulaşımda Yaşlılara Kolaylık

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 65 yaş ve üstü yaşlıların şehir içi ulaşımdan daha rahat ve ücretsiz faydalanabilmeleri için kart uygulamasına başladıklarına dikkat çekerken, “Yaşlılarımız vereceğimiz kartlarla ulaşımda sıkıntı yaşamayacak” dedi.

Uşak Belediyesi kent içi ulaşımın vatandaşlar ve hat sahipleri açısından daha rahat ve sıkıntısız olması adına çalışmalarına devam ediyor. Kart 64’ün mahkeme kararıyla iptal edilmesinin ardından, önce yaşanan karmaşayı bitiren Belediye, daha sonra akaryakıt fiyatlarının düşmesine paralel olarak kent içi ulaşım fiyatlarını düşürerek bir ilke imza atmıştı. Hala bu konuda örnek gösterilen ve ucuz ulaşımda öncü olan şehirlerden birisi olan Uşak Belediyesi son olarak yaşlıların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için yeni bir çalışmaya imza atıyor. Buna göre; 65 yaş ve üstü yaşlılar ulaşımdan ücretsiz faydalanabilmeleri için Uşak Belediyesi’ne gelecekler ve kart alacaklar. Kartı almak için gerekli tek evrak ise nüfus cüzdanı ve güncel fotoğraf olacak.

Kent içi ulaşımı rahatladık

“Kent içi ulaşımı daha konforlu bir hale getirmek için  çalışmalarımız sürüyor” diyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, devam eden ve yapılacak çalışmalarla ulaşımda her yönüyle sorunsuz bir şehir olacaklarını iletti. Cahan, “İlimizde her konuda vatandaşlarımızın sesine kulak veren bir yapıda çalışmalarımız devam ediyor. Dikkat ettiğimiz konulardan birisi de şehir içi ulaşımdı. Göreve geldiğimizde kendimizi ulaşımda sorunlar yumağının içinde bulmuştuk. Bir yandan kartlı sistemin iptali, bir yandan hat sahiplerinin serzenişleri, bir yandan da hemşehrilerimizin beklentileri söz konusuydu. Bu karmaşayı bitirmemizin akabinde şehir içi ulaşımda akaryakıt fiyatlarının düşüşüne paralel olarak indirime gittik. Hala başka illerde zamlar söz konusuyken ilimiz yaptığı indirimle örnek olmaya devam ediyor. Son olarak yaşlılarımızın daha rahat etmeleri adına çalışma başlattık” ifadesini kullandı.

Yaşlılarımız daha rahat olacaklar

Yaşlıların ücretsiz ulaşım için Belediyeye gelmelerinin yeterli olacağına vurgu yapan Cahan, gerekli evrakların teslim edilmesinin akabinde kartların teslim edileceğini ifade etti. Cahan şunları kaydetti: “Dönem dönem otobüslerde yaşlıların haklarından faydalanabilmesi adına tartışmalar söz konusuydu. Bu tartışmaların vereceğimiz kartlarla sona ereceğini biliyoruz. 65 yaş ve üstü olan herkes kimlikleri ve güncel fotolarıyla Belediyemize gelmeleri durumunda kartlarını alacaklar. Yapılan bu uygulamayla bizler de büyüklerimize vefa borcumuzu en güzel şekilde ödemiş olacağız” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Uşak Belediyesi'nden Yaşlılara Unutulmaz Bir Gün ​Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan'dan ​Belediyeden Yaşlılara Özel Program ​Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor Üniversite ulaşımında da kolaylık olacak
uşak nurullah cahan ULAŞIM marka şehirler belediye yaşlı kent içi ücretiz kart ulaşımda marka