Haberler

​Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kurdu

2859
11-04-2016

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kurdu

Uşak Belediyesi kentin sanat değerinin ortaya çıkması adına şehir tiyatrosunu kurdu. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Şehir tiyatromuz ile kentimize daha çok sanat etkinliği sunmakla beraber yeteneklerimizin gün yüzüne çıkmasına vesile olacağız” dedi.

Uşak Belediyesi kültür ve sanatı belediyesi olma sloganıyla çıktığı yolda önemli bir organizasyona daha imza atıyor. Şehir tiyatrolarını kuran Belediye, kentte bu anlamda büyük bir eksikliği giderecek. Bu bağlamda açılan kurslara kısa sürede 150 civarında tiyatro sever katıldı. Sayının daha da artması düşünülürken, yakın zamanda birçok oyunun sahnelenmesi düşünülüyor. Ayrıca tiyatroya gönül verenlerin yeteneklerinin ortaya çıkarılarak ülke çapında Uşaklı tiyatrocuların da var olması hedefler arasında yer alıyor. Açılan tiyatro kursunda bir eğitmen görev yaparken, zaman içinde Uşaklı ünlü tiyatrocuların da desteğinin alınması planlanıyor.

Yerel değerlerimiz ortaya çıkacak

“Kentimizin örnek bir şehir tiyatrosu olmasını istiyoruz” ifadesini kullanan Cahan, bu konuda güzel bir başlangıç yaptıklarını anlattı. Açtıkları kursa kısa sürede yoğun ilgi olduğunu anlatan Cahan, “İlimizde tiyatro sanatının en güzel noktalara gelmesi adına var gücümüzle çalışmaktayız. Bu konuda birçok etkinliği ilimizde icra ettirmekteyiz. Biz daha çok tiyatro etkinliğinin ilimizde sergilenmesini arzu ediyoruz. Bununsa ilimizin yetenekleriyle ortaya çıkmasını arzuluyoruz. Bu nedenle kısa sürede önce kurs açmaya karar verdik. Bu kararımızı hemen işleme koyduk. Kısa sürede 150 civarında tiyatro sever hemşehrimiz ilgi gösterdi” dedi.

Başarılı olacağız

Tiyatro kurslarıyla Uşak’tan yetenekli ünlü sanatçıların çıkmasını düşündüklerini de ifade eden Cahan şunları söyledi: “Belediye olarak kentimizin yeteneklerini ortaya çıkararak ülke çapında sanatçıların olmasını ediyoruz. Bu konuda ülkemizi mal olmuş sanatçıların da desteklerini almak niyetindeyiz. İnanıyoruz ki bu hedefimize ulaşacağız. Kurslarımıza ilgi gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz”   

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ 7. GELENEKSEL CİRİT TURNUVASI SONA ERDİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SU TASARRUFUNA DEV KATKI UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SU TASARRUFUNDA BÜYÜK ADIM "UŞAK BELEDİYESİ'NDEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ" Haberi Hakkında Trafolar boyanıyor şehir renkleniyor UŞAK'IN İLK GEZİCİ TİYATROSU YARIN PERDELERİNİ AÇIYOR UŞAK BELEDİYESİ YAZ SPOR KURSLARI BAŞLIYOR Uşak Belediyesi Tenis Turnuvası'nda İlk Servis Atıldı UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SINAVA HAZIRLANAN GENÇLERE ANLAMLI HEDİYE UŞAK BELEDİYESİ'NDEN "FARKINDALIK SÜRPRİZİ"
uşak uşak belediyesi nurullah cahan tiyatro kültür ve sanat şehir tiyatrosu sanatta marka şehir kurs