Haberler

UŞAK'IN YENİ GÖZDESİ OLACAK TESİS GÖRKEMLİ KALABALIKLA AÇILDI

1023
2-03-2024

Geçtiğimiz yıllarda hummalı bir çalışmayla rekreasyon gerçekleştirilen gölet dahil 450 bin metrekare alana sahip Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi, o günden bu yana binlerce kişiyi ağırladı. Şimdiyse Uşak Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sonrasında yeni bir yapı daha alana kazandırıldı.

Doğal yaşam merkezinin manzarasıyla göz dolduran bir bölgesine yerleşen ve hizmete girdiği günden bu yana yoğun bir ilgiye ev sahipliği yapan Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisleri için resmi açılış töreni düzenlendi.

Törene Başkan Çakın’ın yanı sıra; AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Altan Tufan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İsmet Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Uşak’ı güçlü yarınlara taşıma hedefiyle büyük yatırımları kente kazandıran ve çalışmalarına hız kesmeden devam eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, belediyeye bağlanan Yeşil Karaağaç Mahallesi’nin korunması, sağlıklı bir yapılaşmayla cazibesini kaybetmeden daha da gelişmesi ve güzelleşmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

MANZARASI VE ATMOSFERİ GÖRENLERİ BÜYÜLEDİ

Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi bünyesinde yerini alan sosyal tesis ile; hem bölge halkına hem de tüm Uşaklılara gün boyu keyifli vakit geçirilebilecekleri bir alan kazandırılmış oldu. Sosyal tesis; ailelerin ve arkadaş gruplarının hoş sohbetler edeceği ve lezzetli yemeklerin yenilebileceği kaliteli bir mekân olarak akıllara imza attı.

Özellikle vatandaşlardan gelebilecek yoğun ilginin öngörülmesi sayesinde alana kazandırılan otopark hizmeti ile öne çıkan sosyal tesisler; otantik iç dizaynının yanı sıra ikramlıkları ve atmosferiyle de göz doldurdu. Gölet manzarasıyla bütünleşen, bin metrekarelik açık alanı ve 250 metrekarelik kapalı alanıyla açılışa gelenlerden tam not alan tesis, Başkan Çakın’ın yaptığı anlamlı konuşmanın ardından resmen hizmete girmiş oldu.

BAŞKAN ÇAKIN “UŞAK BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

2019 seçimleri öncesinde sözünü verdiği projelerden bir tanesini daha vatandaşın hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu paylaşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Bu bölge adı gibi yeşil, doğayla iç içe ve insanların huzur bulduğu bir nokta haline geldi. Ancak göreve başladığımızda gölet ve etrafı istediğimiz güzellikte değildi. Bizde Orman İşletme Müdürlüğümüz ile gerekli görüşmeleri yaparak bölgenin yeniden bir cazibe merkezi haline gelmesi için kolları sıvadık. Birinci etap olarak, güzel manzarasını sosyal tesisimizden de gördüğümüz karşı kıyıdaki piknik ve mesire alanını hayata geçirdik. Sadece onunla kalmadık. Bölgenin cazibesini daha da arttıracak, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın hemşerilerimizle kaynaşmasına vesile olacak Gurbetçi Festivalimizi, iki sene üst üste burada gerçekleştirdik. Böylece hem bu bölgeyi hemşerilerimize tanıttık hem de festivalde yer alan esnaflarımızın ticari hacmini genişlettik. Bu alanda yaptığımız çalışmaların günden güne artacağını sizlerle paylaşmıştık. Bugün de çalışmalarımızın ikinci etabını oluşturan, vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde talep ettiği Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Uşak Belediyesi Sosyal Tesisleri; kalitesi, lezzetli yemekleri ve uygun fiyatlarıyla Türkiye’ye örnek olacak nitelikte. Bu tesislerimizin bir yenisinidaha sizlerin hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

TESİS KISA SÜREDE İLGİ ODAĞI HALİNE GELDİ

Bir hafta önce vatandaşların kullanımına açılan Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisleri; güzel manzarası ve nezih ortamının yanı sıra lezzetli yemekleri ve uygun fiyatları sayesinde yüzlerce Uşaklının uğrak noktası haline geldi. Açılış programında yaptığı konuşmada tesisin büyük ilgi topladığına da değinen Başkan Çakın, “Kısa süre içerisinde birçok hemşerimiz hem tesisimizin hizmetlerinden yararlandı hem de burada doğa ile iç içe olmanın keyfini çıkardı. Önümüzdeki süreçte daha çok vatandaşımıza hizmet vermek için tesisimizi genişleteceğiz. Bunun yanı sıra inşallah, şehir içerisinde kaldığı için çeşitli sıkıntılar yaşadığımız at çiftliğimizi hemen az ileride bulunan yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alana taşıyacağız. Böylelikle, bölgenin daha kapsamlı bir cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ PROJELERLE GÜÇLÜ YARINLARA

Açılış töreninde konuşmalarını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar, “Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’ın yapmış olduğu birçok proje var. Projelerden bir tanesi de bu alanda. Burası çocukluğumdan beri kullanılmaz bir haldeydi. Gençler oturup sohbet edemez, aileler gelip piknik yapamazlardı. Başkanımız burayı fark etti ve değerlendirdi. Bu alan inşallah önümüzdeki beş yıl içerisinde daha da güzelleşerek Uşak’ımıza değer katacaktır. Bizler yapamayacağımız hiçbir projenin sözünü vermeyiz.” dedi.

TESİS VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Yeşil Karaağaç Mahallesi sakinlerinden Ramazan Doğan, “Halka böyle güzel bir tesis kazandırılmasına çok mutlu olduk. Mehmet Çakın’ın yaptıklarını destekliyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.” dedi.

Açılış programına katılan Asım Kozak ise, “Doğayla iç içe vakit geçirip eğlenebileceğimiz bir tesis olmuş. Köyüme de yakın olması çok güzel, ailemle birlikte sık sık geleceğim.” ifadelerini kullandı.

Açılışa katılan üniversite öğrencisi Dilan Yakın ise, “Buraya hep gelip giderdim ama keyifle vakit geçirebileceğim rahat ve güvenli alanlar yoktu. Büyük bir değişim gerçekleştirilmiş, çalışmaları için Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: YENİ AŞEVİ KAPSAMLI HİZMETLERLE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR KAPSAMLI TESİS YEŞİL SAHALARA YILDIZ YETİŞTİRECEK KARAAĞAÇ GENÇLİK PARKI RESMİ OLARAK HİZMETE AÇILDI ZÜMRA KADINLARI ARTIK YÖRESEL ÜRÜNLER ÇARŞISI'NDA DA OLACAK KURDELE KESİLDİ GENÇ KUŞAK AKADEMİ AÇILDI UŞAK MİLLET BAHÇESİ 2. ETABI ŞEHRİN KALBİNDE İMZA OLACAK ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ; DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ YEŞİL KARAAĞAÇ GÖLETİ SOSYAL TESİSLERİ DOĞASEVERLERİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK Şakir Yeniceli ŞEHİT FERİDUN ALABAŞ CADDESİ'NİN YOLU YENİLENDİ
uşak uşak belediyesi mehmet çakın yeşil karaağaç doğal yaşam merkezi Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisleri