Haberler

​Uşak'ta Üç Gün Boyunca Halk Otobüsleri Ücretsiz

2443
16-07-2016

Uşak’ta Üç Gün Boyunca Halk Otobüsleri Ücretsiz

Cahan,”Birlik ve Beraberliğimiz En Güzel Şekilde Devam Ediyor”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, halk otobüsü sahipleriyle yaşanman zor günlerde istişare ettiklerini belirtirken, “Teröre ve darbeye prim vermeyen vatandaşlarımız birlik ve beraberliği en güzel şekilde yaşamak adına üç gün boyunca ücretsiz halk otobüsünden faydalanacaklar” dedi.

Uşak Belediyesi ve belediye denetimli halk otobüsü sahipleri örnek bir işbirliğine imza attı. Yaşanan darbe girişiminin ardından Uşak’ta 3 gün boyunca şehir içi halk otobüslerinin ücretsiz olması kararı alındı. Bu konuda Uşak Belediyesi hizmet binasında bir açıklama yapıldı. Açıklamaya Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra Şoförler ve Otomobilciler Odası İkinci Başkanı Mustafa Korkmaz ve otobüs esnafı katıldı.

Ortak tepki

Uşak halkının darbeye karşı birlikteliğinin örnek çalışmalarla devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bugün burada minibüsçü esnafımızla birlikte olmamızın nedeni ise üç gün ücretsiz toplu taşıma hizmetlerinin olacağını bildirmektir. Bizler teröre boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz. Otobüsçü esnafımız bir ve birlik olma gününde bizleri yalnız bırakmadılar. Bu nedenle otobüsçü arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.  Bu vesileyle teröre meydan okumak adına meydanları boş bırakmamamız gerektiğini tüm halkımıza duyurmak istiyorum”  dedi.

Prim vermeyeceğiz

Darbe girişimine karşı ortak tavrın devam edeceğini anlatan Cahan, “Darbe girişimine karşı gösterdiğimiz tepki artarak devam ediyor. Yaşanan darbe girişiminde tüm Uşak halkı meydanlara inerek tepkisini gösterdi. Rabbimize binlerce şükrediyoruz ki devletimizi ve milletimizi korudu. Gözü dönmüş caniler bugüne kadar düşmanların bile yapamadığı kötülüğü devletimize yapmaya çalıştı. Devletimizin feraseti ve milletimizin birliğinin bir kez daha daim olduğunu gösterdik. Bu vesileyle şunu ifade etmek isteriz ki her şey kontrolümüz altındadır. Şu an hiçbir sıkıntımız yok” diye konuştu.

Başkanımıza  ederiz

Otobüs camiasının da yaşananlara tepkisizi kalmamak adına Uşak Belediyesi ile ortak paydada buluştuğuna dikkat çeken Şoförler ve Otomobilciler Odası İkinci Başkanı Mustafa Korkmaz, “Biz otobüs camiası olarak yaşananları kınıyoruz. Bizler de demokrasi mücadelesine bir nebze katkımız olsun istedik. Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’ın teklifiyle üç gün boyunca halkımızı ücretsiz taşıyacağız. Halkımız bu mücadelede ücret vermeden meydanlara gelebilirler. Bu nedenle başkanımıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ HALK EKMEK FIRININDA KULLANILMAK ÜZERE EKMEK TAVASI VE TEPSİ ARABASI ALIMI Güner Yörükoğlu Sami Günaydın Ömer Güneş ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÇAY OCAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE ÇAY KAZANI ALIMI Sefer Gündüz Musa Günay 01.10.2021 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜNDE KULLANILMAK ÜZERE MEZAR HASIRI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU Mahmut Gündüz
uşak belediyesi nurullah cahan ücretsiz ulaşım darbeye karşı elele hat sahipleri şehir içi ulaşım birlik