Haberler

Uşak'ta Teknolojik Yatırımlar Hız Kazandı

234
17-11-2017

Teknolojideki değişim ve gelişimin Uşak'ta da kendisini göstermesi adına Türk Telekom ile önemli iş birliklerine imza atan Başkan Cahan, Türk Telekom'un alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Kurtuluş Mahallesi'nde devam eden fiber internet alt yapı çalışmalarının gerçekleştiği alana ziyarette bulunan Başkan Nurullah Cahan yıl başına kadar Türk Telekom'un 100 megabite kadar hızlı interneti vatandaşlara sunması adına kazı çalışması yapacağını aktardı.

Türk Telekom Genel Müdürlüğü'nden İl Müdürlüğüne kadar tüm birimleriyle koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Cahan, "Onlara belli bölgelerde kazı izni verdik ve koordineli bir şekilde faaliyet gösteriyoruz. Ortak çalışmamız sonucunda yıl sonunda 100 megabitlik internet hızına ulaşabilecek bir alt yapıyı sağlamış olacağız. Bugün de burada arkadaşlarımızın çalışmalarına iştirak ettik. Hep birlikte bir kablo bağlantısı yaptık. Ortak akıl ile ilimizin hem alt yapısını, hem üst yapısını hem de teknolojik yapısını yeniliyoruz. Ben bu çalışmaları özveri ile yapan, 24 saat ile yetinemeyip 25 saate çıkan bir çalışma ile internet alt yapsını, şehrimizin elektronik alt yapısını en üst seviyeye çıkartan il müdürlüğü çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Uşak yollarıyla, parklarıyla, meydanlarıyla, şehir düzenlemesiyle ve teknolojik donanımlarıyla örnek bir marka kent oluyor." dedi.

Telekom İl Müdürlüğü ile önemli iş birlikleri içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Cahan, "Akıllı kent projesini Uşak'ta uygulama adına çalışmalar yürütüyoruz. Bundan sonra da öneli hizmetleri memleketimize kazandırmak üzere çalışmalarımız devam edecek." açıklamalarında bulundu.

Gelişen teknolojinin ve artan ihtiyacın karşılanması, çağa uygun bir şehir konseptinin oluşturulması, teknolojideki talebe yanıt veren bir alt yapının hizmete girmesini istediklerini belirtti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak'ta Kuş Kurtarma Operasyonu Bir Yılda Üçüncü Battı Çıktı Şehre Kazandırılıyor: Asfalt Serim İşlemi Başladı Kent Park Hız Kazandı: 3 Okul Daha Yıkılıyor Uşak'ta Kudüs Gecesi Düzenlendi ABD'nin Skandal Kararına Uşak'tan Tepki Yağdı Uşak'ta Darbeler ve Demokrasi Konuşuldu Uşak'ta Mutlu Keklik Rüzgarı Esti Teknolojik geçidin ilk bölümü yerleştirildi Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan Uşak'ta "Anadolu'nun Zaferi" Uşak'ta Canlandı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan türk telekom fiber kablo