Haberler

Başkan Çakın Esnaf Odalarıyla Telekonferans Yöntemiyle Buluştu

535
8-05-2020

Kovid-19 salgını nedeniyle görüşmelerini telekonferans yöntemiyle sürdüren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Kontrollü Sosyal Hayata Dönüş” planı sonrasında Esnaf Odası Başkanlarıyla görüştü, talepleri dinleyerek süreci değerlendirdi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında yüz yüze gerçekleştirilemeyen görüşmeler teknolojik olanaklarla sağlanıyor. Bu kapsamda görüşmelerine telekonferans sistemiyle devam eden ve rutin hale gelen istişare toplantılarını aksatmayan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kentte bulunan Oda Başkanları ile düzenli olarak görüşme gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bu kapsamda Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş, Uşak Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Börekçi, Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şeref Parlas ve Uşak Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ayçiçek ile görüşme sağladı.

Başkan Çakın, dayanışma vurgusu yapılan, birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği görüşmede, esnafların taleplerini dinledi. Video konferans yöntemiyle dört farklı esnaf odası başkanı ile gerçekleştirilen istişare toplantısında, bu süreçte atılması gereken adımlar, eylem planına bağlı olarak izlenecek yol, belediyenin bu noktada esnaflara vereceği destekler üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

İçişleri Bakanlığınca yürütülen 4 aşamalı “Kontrollü Sosyal Hayata Dönüş” eylem planı dahilinde belli kurallara bağlı olarak açılacak işetmelere yönelik de değerlendirmeler yapıldı.

Samimi bir atmosferde geçen görüşmelerde daima olduğu gibi, normalleşme sürecinde de talep ve önerilere açık olduklarını paylaşan Başkan Mehmet Çakın, “Devlet olarak pandemi sürecinde çok iyi bir grafik ortaya koyduk. Şimdi kademeli olarak normalleşme başlamış durumda. İnşAllah hep birlikte bu dönemi de en iyi şekilde geride bırakmak üzere tedbirli davranmaya devam ediyoruz. Bu durumun biran önce sona ermesini diliyor, üzerimize düşen her konuda, esnaflarımızın dertlerine çözüm bulmaya, vatandaşlarımızın taleplerine karşılık vermeye gayret göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirtmek istiyorum.” dedi.

LOKANTALARIN TEMİZLİK VE DEZENFEKTESİ UŞAK BELEDİYESİ’NDEN

İstişare görüşmeleri kapsamında aranan ve duyduğu memnuniyeti dile getiren Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şeref Parlas, bir konunun Uşak Belediyesi’ne iletildiğinde hızla çözüme kavuştuğuna vurgu yaparak, esnafların taleplerini paylaştı. Özellikle lokantalar yeniden açıldığında temizlik ve dezenfekte konusunda destek talebinde bulunan Başkan Şeref Parlas’ın isteği anında kabul gördü.

Konuyla ilgili çalışma yürüttüklerini ifade eden ve ilk olarak kuaför ve berberlerde bu uygulamaya başlayacaklarını aktaran Başkan Çakın, lokantalara da temizlik ve dezenfekte konularında destek vereceklerini, maske ve el dezenfektanı dağıtacaklarını paylaştı. Öte yandan su borçları üzerine iletilen soruya ise, süreç sonrası Belediye Meclisi’nin yeniden açılmasıyla konunun görüşüleceğini, ödeme kolaylığı ve taksit gibi seçeneklerin gündemde olduğunu bildirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 12 Mays, 2020
İlgili İçerikler: Belediye Başkanımız Mehmet Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI "UŞAK'IN SESLERİ" ÇÖZÜM İÇİN BULUŞTU Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Mesajı Dudu Çakın BAŞKAN ÇAKIN'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI Yusuf Çakın Başkan Mehmet Çakın'dan 23 Nisan Mesajı Dilek Çakın Başkan Mehmet Çakın'dan Berat Kandili Mesajı
başkan Çakın Esnaf Odalarıyla Telekonferans Yöntemiyle Buluştu