Haberler

Belediyeden Şoförlere Stres Kontrolü Eğitimi

1685
12-06-2017

Uşak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Şehir içi özel halk otobüsü şoförlerine yönelik "öfke kontrolü, halkla ilişkiler, stres yönetimi ile trafik kuralları ve kültürü" konularında eğitim semineri düzenledi.

Uşak Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, şehir içi özel halk otobüsü şoförlerine yönelik eğitim programı düzenledi. Vatandaş ile halk otobüsü şoförlerinin doğru iletişim kurmasının amaçlandığı programda farklı alanlarda da bilgilendirmelere yer verildi.

Düzenlenen eğitimde şoförler, toplu taşıma işletmeciliği, öfke kontrolü, halkla ilişkiler, trafik kuralları ve kültürü, hizmette kalite ve verimlilik, stres yönetimi ile moral ve motivasyon konularında yolcular ile daha etkili iletişim kurabilmek amacıyla eğitim aldı.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen seminerde Ulaşım Hizmetleri Müdürü Kemal Yiğit ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personelleri de hazır bulundu.

Seminer hakkında bilgi veren Ulaşım Hizmetleri Müdürü Kemal Yiğit, yolculara karşı doğru şekilde hizmet etmek amacını taşıdıklarını söyledi.

Yiğit, “Vatandaşlarımıza trafikte en iyi hizmeti verebilmek bizim başlıca görevlerimiz arasında yer alıyor. Bizde bu kapsamda şoförlerimize yönelik öfke ve stres kontrolü adı altında bir eğitim semineri düzenledik. Belediyecilik hizmetleri anlamında bu tür programlar hem bizler için hem de şoförlerimiz için çok faydalı oluyor” dedi.

Stres konusunun trafikte normal hayata göre çok daha önemli olduğunu ifade eden Kemal Yiğit, "Trafikte yapılacak bazen en ufak hatalar acı sonuçlara neden olabiliyor. Gün boyu araç kullanmak, insanlarla iletişimde olmak hassas bir konu. Ve bu esnada yaşanan olumsuzluklar da insan psikolojisinde bilinçsiz bir gerginliğe, öfkeye yol açabiliyor. Burada temel amacımız, hem halkımızla şoförlerimiz daha güzel bir diyalog kurabilsin hem de trafikteki güvenlik sağlıklı düşünce yapısıyla daha kolay sağlanabilsin." diye konuştu.

Öğretmen Bekir Erdoğmuş'a ve katılımcılara teşekkürlerini iletti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAKLI KADINLAR İLK YARDIM EĞİTİMİ ALDI Çocuklar Aile Atölyesi'yle pandeminin stresinden uzaklaştı 'YARINI KODLAYANLAR' EĞİTİMİ DİKİLİTAŞ ŞEHİT EREN BÜLBÜL MAHALLE KONAĞI'NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ Belediyeden emekli Hüseyin Yıldız Başkan Cahan, Uşak'taki 18. Bölge UMKE Eğitiminin Konuğu Oldu Nesilleri Birleştiren Ata Sporuna Belediyeden Tam Destek Türk Telekom, Uşaklı Kadınlara Teknoloji Eğitimi Verdi ​Belediyeden Bir Z-Kütüphane Daha ​Belediye Personeli İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Aldı ​Belediyeden Birlik ve Beraberlik İçeren Anlamlı Davranış
uşak uşak belediyesi nurullah cahan ulaşım hizmetleri müdürlüğü seminer