Haberler

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI ve DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU UŞAKLILARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

914
1-09-2019

KURTULUŞ GÜNÜNÜN YIL DÖNÜMÜNDE UŞAK'TA BİR İLK DAHA YAŞANDI.


CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI ve DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU UŞAKLILARA UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

1 Eylül Uşak'ın düşman işgalinden kurtuluşu, Uşak Belediyesi'nin şehirde düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı.  Kurtuluş Haftası'nın 97. yıldönümüne özel olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği etkinlikte sahne alan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çoksesli Korosu Uşaklılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Etkinlikler ilk olarak protokol üyelerinin ve vatandaşların katılımıyla, Belediye önünden Tiritoğlu Parkı'na kadar Mehteran Takımı eşliğinde devam eden kortej yürüyüşü ile başladı.
İsmetpaşa Caddesi boyunca vatandaşların yoğun ilgisi ve alkışlarıyla yürünen Kortejin ardından Tiritoğlu Parkı'nda protokol konuşmaları yapıldıktan sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar park içindeki Kurtuluş Mücadelesi'nin fotoğraflandığı sergiyi gezdi. Daha sonra, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda, Uşak'ta ilk kez sahne alan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Korosu'nun konserine geçildi.

Konserde birbirinden değerli eserleri icraa eden Senfonisi Orkestrası ve eserlere farklı bir ahenk katan Çoksesli Koro'nun bir buçuk saatlik performansı dakikalarca ayakta alkışlandı. 

Konser sonunda Başkan Çakın, Uşaklılara şanlı zaferimizin gururunu birlikte yaşamaktan onur duyduğu dile getirirken,  organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarını sundu. Başkan Mehmet Çakın, gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle andığı belirttiği konuşmasında ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

"Bu akşam bizleri yalnız bırakmayan başta tüm hemşehrilerimize ve şehrimizin kurtuluş yıl dönümünde bizlere unutulmaz bir gece yaşatan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na ve Devlet Çoksesli Korosu'na çok teşekkür ediyor, bir kez daha şehrimizin 1 Eylül Kurtuluş Günü'nü tebrik ediyorum. Uşak Belediyesi olarak yıl boyu bu tarz etkinliklerimizle beraber olacağız."

İzleyenlerin de eserlere eşlik ettiği, milli duyguların zirve yaptığı görkemli gece, plaket töreninin ardından, son buldu.
0.0
Son Düzenlemeler: 02 Eyll, 2019
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN YARENLER GECESİ'NE KATILDI KALPLER YENİDEN BİR ARADA, GÖNÜL BULUŞMALARI BAŞLADI! GÖNÜLLERE DOKUNAN PROJE YENİ AŞEVİ EL BİRLİĞİYLE YÜKSELECEK BAŞKAN ÇAKIN SEÇİLMİŞ KADINLARLA YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ Başkan Çakın İşitme Engelli Bireylerle Buluştu Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge ve Gece Yolcuları İle Son Buldu Banaz Otuzbir Ağutos Mahallesinden Ayşe Özbakır BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI UŞAK MÜZİK DOLU BİR YAZ AKŞAMI GEÇİRDİ UŞAK'TA GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖZEL MENÜ
CUMHURBAŞKANLIĞI