Haberler

​Kayaağıl'da Olumlu Gelişmeler Sürüyor

2267
12-05-2015

Kayaağıl’da Olumlu Gelişmeler Sürüyor

Uşak Belediyesi Kayaağıl Termal Merkezi’nin gelişmesi için bir olumlu adım daha attı. Vatandaşların en çok sıkıntı çektikleri sosyal mekanlar ve alışveriş mekanları konusunda bir aşama daha geçildi. İhalesi gerçekleştirilen market restoran ve sosyal alanların temeli atıldı.

Uşak Belediyesi’nin marka olma hedefiyle çalışmalarına ara vermeden devam ettiği Kayaağıl Jeotermal Merkezi’nde gelişmeler devam ediyor. Bakım ve onarım çalışmalarının ardından vatandaşları beklentilerini karşılayan tesisler için projelerine hız veren Uşak Belediyesi yeni apartlar konusunda da bitirmeye yaklaştı. Apartlarda kalan ailelerin market, restoran ve sosyal mekan sıkıntılarını bilen Belediye bu konuda da temel atarak çalışmaların startını verdi. 

İstekleri karşılıyoruz

Tesislerde inceleme yapan ve konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ Jeotermalde hergün bir önemli adım daha atıyoruz” dedi.

Termalden faydalanan herkesin fikirlerini referans alarak çalışmalara yön verdiklerini vurgulayan Cahan, “Kentimizin marka değerlerinden birisi olan jeotermalimizi en iyi noktalara getirmek ve bu konuda adından söz ettiren şehirler ile yarışabilmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Biz göreve gelmemizin akabinde öncelikle tesislerimizin eksikliklerini gördük ve vatandaşlarımızın hak ettiği bir tesisi yapmak için kolları sıvadık. Bu konuda hedefimizi gerçekleştirdikten sonra daha çok vatandaşımız faydalansın diye yeni apartların yapımına başladık. Bu konuda ise sona yaklaştık. Şimdi ise hemşehrilerimizin ve misafirlerimizin restoran, kafeterya ve sosyal alan ihtiyacını karşılamak için başlattığımız çalışmada temel atma aşamasını geçtik. Bu nedenle mutluyuz” diye konuştu.

Termal konusunda projeler hazırladıklarını söyleyen Cahan projelerin kente olumlu kazanımlar sağlayacağına dikkat çekti.

Rekabet edeceğiz

Termalin geleceği ve planları hakkında da bilgi veren Cahan, “İlimizde termal ile ilgili uzun vadeli projelerimiz söz konusudur. Biz inanıyoruz ki projelerimiz kentimizin geleceğine olumlu yansıyacak ve her yönü ile ilimiz kazanacaktır. İlimizde devletimizin yapacağı ve çalışmaları son hızı ile devam eden çevre yolu tanınırlığımızı arttıracaktır. Ayrıca gelecek zamanda yapmayı düşündüğümüz büyük sağlık öncelikli otelimiz özel müteşebbisi ilimize çekecek ve konu hakkında küme başlatacaktır biz termalimizin popülaritesinin artması için yapacağımız aqua park ile daha çok misafiri tesisimize çekeceğiz. Bütün bu yaptıklarımız hemşehrilerimizin farklı illere gitmesinin önüne geçecek ve daha çok insan çekecektir” konuşarak sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR UŞAK'TAKİ SIKI DENETİMLER SÜRÜYOR. MARKETLER MERCEK ALTINDA Başkan Cahan Yaşanan Gelişmelere Açıklık Getirdi Muratbey Uşak'a Destekler Sürüyor ​Evde Bakım Hizmetleri İstikrarlı Bir Şekilde Sürüyor ​Projelerimiz Tüm Hızıyla Sürüyor Projelerde somut gelişmeler devam ediyor Cahan, "Ankara temaslarımız son hızı ile sürüyor" Dokuzsele Projesi'nde Çalışmalar Sürüyor
kayaağıl sosyal tesis temel atma