Haberler

"Uşak Halısı Hak Ettiği Yeri Buldu"

2119
20-01-2017

“Uşak Halısı Hak Ettiği Yeri Buldu”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan Uşak halısını dokuyan bayanları Dokur Evi’nde ziyaret etti. Cumhurbaşkanı’nın selamlarını ileten Başkan Cahan, dokuyucu bayanlarla sohbet ederek Uşak halısının hak ettiği değeri bulduğunu söyledi.

Dokur evinde gerçekleşen ziyarette bir konuşma yapan Başkan Cahan, dokuyucu bayanlara teşekkür ederek şunları söyledi: “Uşak halılarının can bulduğu yerdeyiz. Halıları dokuyan bayanlarımızla da bir çay sohbetinde bulunalım istedik. Bilindiği üzere iki hafta önce Sayın Cumhurbaşkanımıza tarihi anlamlar yüklü Uşak halımızı hediye etmiştik. Halımızı dokuyan kardeşlerimize de bugün eşimle birlikte bir teşekkür ziyareti gerçekleştiriyoruz. Kendi emekleri ile ortaya koydukları Uşak halısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yerini aldı. Halımız hak ettiği yeri en güzel şekilde buldu. Bu süreçten sonra da Cumhurbaşkanlığına gelen misafirlere hediye edilmek üzere Külliye’den halı siparişlerini almaya başladık. Gece gündüz emek sarf ederek kendi duygularını halılara yansıtan ve ecdadımızın hatıralarını yaşatan tüm dokuyucu bayanlarımıza teşekkür ediyorum. Onların emekleri ile Uşak halısı değerini daha üst mertebelere taşıyacak ve tarihi mekanlar da eskiden olduğu gibi yeniden can bulacak.”

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Karaağaç Kapalı Pazaryeri Kura Çekimi Ulubey Hanyeri Köyünden Ali Ertürk UŞAK BELEDİYESİ KAÇAK PAZAR YERİNE EL ATTI UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NIN ORGANİZE ETTİĞİ BULUŞMADA BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA Başkan Çakın Çalışmaları Yerinde İnceledi BAŞKAN CAHAN GAZİLERE VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ Uşak'ın göz bebeği Kent Park'taki yerini aldı! YÜZLERCE YILLIK GELENEK YERİNİ BULDU, YENİ AHİ KAFTANINI GİYDİ Zabıta Müdürlüğünden Fatih Mahallesi Kapalı Pazar Yeri İle İlgili Duyuru Başkan Cahan Furkan'ın Seçim Vaadini Yerine Getirdi
uşak uşak belediyesi nurullah cahan cumhurbaşkanı halısı