Haberler

Atapark'ta Türkçülük Çoşkusu Yaşanıyor

564
6-05-2017

Uşak Ülkü Ocakları, 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle, Atapark’ta, eski geleneklere uygun Yörük çadırı kurdu ve vatandaşın ziyaretine açtı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "3 Mayıs Türkçülük Günü, kendi kaderini tayin eden bir millet olduğumuzun bilincine varmak için farkındalık sağlamaktadır" dedi.

Uşak Ülkü Ocakları, 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle, Atapark’ta, eski geleneklere uygun Yörük çadırı kurdu ve vatandaşın ziyaretine açtı.     

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, Yörük çadırını ziyaret ederek, Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Mutlu’dan faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Ülkü Ocakları Uşak Şube Başkanı Ali Mutlu, 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle, 6 ve 7 Mayıs günleri arasında bir dizi etkinlik yapacaklarını söyledi. Mutlu, seminer, güreş, halat çekme, ok atma ve bilek güreşi etkinliklerinin yapılacağını belirterek, “Türkçülük Günü’nü bir Türk’e yakışır şekilde kutlamak istedik. Burada çadırımızı kurduk ve eski geleneklerimizi yaşatma noktasında faaliyetlerimiz olacak. Türklük bilinci, her zaman var olacak ve bizi biz yapacak yegane unsurumuzdur” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Mutlu ve ekibini tebrik ederek, “Türk milleti, asla esaret altında yaşamayan ve her zaman için bağımsızlığını koruyan önemli bir ulustur. Orta Asya’dan Avrupa’ya kadar, gittiği her yerde bağımsızlığına düşkün olduğunu göstermiş ve emperyalist devletlere asla boyun eğmemiştir. 3 Mayıs Türkçülük Günü, kendi kaderini tayin eden bir millet olduğumuzun bilincine varmak için farkındalık sağlamaktadır. Böylesine anlamlı bir günü, törelerimize göre yaşatmayı önemsiyorum” ifadesini kullandı.

Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın eşi Halime Cahan da Yörük çadırında, yöresel yiyecekler yapan kadınlarla sohbet etti.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Kurtuluş Coşkusu Buray Konseriyle Taçlandı Kurtuluş Haftası Tüm Coşkusu ile Devam Ediyor Hıdırellez Coşkusu'nu Vatandaşlar ile Yaşadık Uşak Üniversitesi'nde Türkçülük Bayramı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan atapark türkçülük haftası ülkü ocakları