Haberler

İşbirliği İçinde Güzel İşler Başaracağız

2295
7-04-2014

İşbirliği İçinde Güzel İşler Başaracağız

Uşak Belediye Meclisi ikinci oturumu gerçekleşti. Encümen üyelerinin de seçildiği meclis oturumu öncesi partiler birlik mesajı verdi. 5 yıl boyunca kent menfaatlerinde birleşen siyasi partiler yeni başlayan meclis toplantılarında bunun sinyalini verdiler. Belediye meclisinin oturumlarına başladıklarını ve tüm belediye meclis üyeleri ile güzel bir çalışma sergileyeceklerine yürekten inandıklarını anlatan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, güzel başlayan meclisin güzel devam edeceğini bildiklerini iletti. Bütün siyasi partilerin bu hassasiyete sahip olduğunu aktaran Cahan, " Belediye meclisimiz 3 siyasi parti ile çalışmalarına başladı. Yeni dönemde meclisimiz her yönü ile örnek çalışmalara imza atacaktır. Biz birlikte iş birliği ile alacağımız kararlar ile örnek belediyeler arasında yerimizi alacağız” dedi. Uşak’ın kavga kültüründen uzak olması gerektiğinin altını çizen Cahan, ancak bu şekilde marka  bir kent olma yolunda ciddi adımlar ile ilerleneceğine dikkat çekti. Kavganın kimseye kar getirmediğini aktaran Cahan, " Biz ne olursa olsun gönüller yapmaya geldiğimiz için gönül kırmadan ilimizin en güzel kentler arasında yerini almayı kendimize yol haritası çizdik. Şimdi bunu gerçekleştirmek için ilk adımları attık. Biz bu yolda parti ayrımı olmaksızın ilerleyeceğiz. İnanıyorum ki diğer partideki arkadaşlarımız da bu düşünce ile hareket edeceklerdir” ifadesini kullandı.

Kavgadan uzak bir dönem

Belediye Meclisi’nin kavgadan uzak ve uzlaşmacı bir tavır ile çalışacağını ve tüm meclis üyelerinin bu olgunlukta olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, " 30 Mart yerel seçimlerinin ardından hemen çalışmalarımıza başladık. İlimiz için kaybedilecek bir saniyenin bile olmadığının bilinci ile projelerimizin startını kısa süre sonra vereceğiz. İlimizin güzel bir geleceğe sahip olmasında şüphesiz belediye meclisimiz önemli bir yer tutmaktadır. Kentimiz ile ilgili kararların alındığı merci olan belediye meclisimizde bulunan tüm siyasi parti gruplarına önemli vazifeler düşmektedir. Her şeyden önce kent menfaatleri için birlikte hareket edilmeli ve bu doğrultuda ilerlenmelidir. Yeni meclisimizde bu düşünce ile hareket edeceğini göstermiştir. İlk meclisimizde birbirinden değerli meclis üyelerimiz güzel bir çalışma içinde olacağının sinyalini verdi. Bizde bu düşünce ile hareket ederek ilimizin en iyi noktalara gelmesi için hedeflerimizde ilerleyeceğiz” dedi.


 
3.3
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Neriman Güzel Mehmet Güzel GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ TEKNOPARK'A ÇIKARMA YAPTI Ali Huyugüzel CENAZE İŞLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE MEZAR TAHTASI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU Melike Güzelsoy Hasan Güzelyurt UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖDÜLLÜ GERİ DÖNÜŞÜM TASARIM YARIŞMASI HUZURKENT SPOR TESİSLERİNDE SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASINA SERİLMEK İÇİN GRANÜL MALZEME ALIMI ILICAK SUBAŞI SPOR TESİSLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE MASAJ MASASI ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU