Haberler

​Başkan Cahan'dan 24 Temmuz Mesajı

1564
24-07-2015

Başkan Cahan’dan 24 Temmuz Mesajı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 24 Temmuz basında sansürün kaldırılmasının yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Basının demokrasilerdeki önemine değinen Cahan şunları söyledi:

“Basın demokrasilerin temel öğelerinden birisidir. Öyle ki basın mesleği çağdaş bütün medeniyetlerde üst sıralarda yerini bulmuş ve işleyişte önemli bir noktada yerini almıştır. Basın çalışanları aynı zamanda kamu adına fedakarca çalışan birer neferdir. Kamunun sorunlarını ve beklentilerini yöneticilere aktaran medya, aynı zamanda yapılanları da halka en iyi şekilde aktarmaktadır. Gün geçtikçe daha önemli bir misyonu üstlenen basın, doğru yönetilmediğinde ise kaos ortamının doğmasına neden olmaktadır. Bu nedenle basın her daim özgür olmalı, bütün olaylara objektif yaklaşmalı ve doğru bir şekilde işlevini yürütmelidir. Bugün ülkemizde basın çalışanları zor şartlar altında çalışmalarını sürdürmektedir. İlimizde de gece gündüz demeden çalışan basın mensuplarımız adeta bizlerin birer mesai arkadaşı olmuştur. Yaptığımız bütün projelerde vatandaşlarımızın beklentilerini bize en iyi şekilde aktaran basınımız bizlere de yol göstererek kent menfaatleri için fayda sağlamaktadır. Biz üstlendikleri görevin son derece kutsal olduğunu saydığımız basınımızın değerli temsilcilerinin ve emekçilerinin bu özel günü kutlamakla beraber ortak aklın idame edilmesi için beraber çalışmaya devam edeceğimiz bir kez daha belirtmek isteriz” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Belediye Başkanımız Mehmet Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı 15 TEMMUZ DESTANI UŞAK MEYDANINDA ANILDI BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI Başkan Çakın'dan 19 Mayıs Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan 23 Nisan Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Berat Kandili Mesajı Başkan Mehmet Çakın'dan Çanakkale Zaferi Mesajı Başkan Çakın'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı Başkan Çakın'dan Kurban Bayramı Mesajı
basın bayramı