Haberler

​Bir Okul Daha Taşınıyor

5468
26-06-2015

Bir Okul Daha Taşınıyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin mega projelerinden birisi olan Kent Park kapsamında, alanda bulunan binaların taşınma işlemlerinde bir aşamanın daha geçildiğini kaydetti. Cahan, Güzel Sanatlar Lisesi’nin Eylül ayından itibaren yeni yerinde hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Uşak Belediyesi’nin kentin değişiminde aktif rol oynayacak Kent Park Projesi’nde hergün yeni bir aşama daha kaydediliyor. Proje kapsamında Meteoroloji binasının yıkımının ardından, Adliye hizmet binasının yıkımında da son aşamaya gelindi. Projenin sınırları içinde yer alan okulların taşınması içinse hergün somut gelişmeler sürüyor. Endüstri Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’nin yeni hizmet binaları için çalışmalar sürerken, yine proje sınırları içinde yer alan Güzel Sanatlar Lisesi’nin yeni hizmet binası da son aşamaya geldi.

Hergün daha da ilerliyor

Güzel Sanatlar Lisesi ve Sultan Halil Yiğit Ticaret Meslek Lisesi yeni hizmet binalarının alt yapı ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, belediye çalışmaları ve Kent Park Projesi hakkında bilgi verdi.

Kent Park Projesi’nin kentin kaderini değiştirecek bir proje olduğunu dile getiren Cahan, “Projemiz ilimizin her yönü ile gelişmesi için lokomotif görevini üstlenecektir. Biz de projeyi en ince ayrıntısına kadar takip etmekle birlikte sürecin daha hızlı işlemesi adına üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Bu konuda ilk adımı Meteoroloji hizmet binasının yıkımıyla atmıştık. Akabinde eski Adliye hizmet binasının yıkımı için binanın boşaltma işlemini yaptık. Yıkımını ise kısa süre sonra yapacağız. Öte yandan projemizin sınırları içinde yer alan okullar ile ilgili çalışmalarda da takipçiyiz. Endüstri Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi yeni hizmet binaları konusunda geçen her gün olumlu ilerlemeler söz konusudur. Öte yandan yine proje sınırı içinde olan Güzel Sanatlar Lisesi yeni hizmet binasına Eylül ayı itibariyle geçecek. Biz okullarımızın yeni yerlerinin alt yapı ve üst yapılarının da yapımına son derece hassas yaklaşıyoruz” dedi.

Okullar yeni yerlerine canlılık katacak

Güzel Sanatlar Lisesi ve Sultan Halil Yiğit Ticaret Meslek Lisesi alt yapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleri hakkında da bilgi veren Cahan, “Atatürk Mahallesi’nde yapımı devam eden iki okulumuz var. Bu okullardan birisi Sultan Halil Yiğit Ticaret Meslek Lisesi, diğeriyse Güzel Sanatlar Lisesi’dir. Biz de bugün bu okulların gelişmesi için alt yapı ve üst yapı çalışmalarını başlattık. Kaldırımdan yol döşemesine kadar bütün işlerin yapılması için ekiplerimiz hızlı bir çalışma yapıyor. Eylül ayında eğitime açılacak okullarımızın etrafının da güzelleşmesi adına projelerimize hız verdik. Okulların olduğu bölge daha da cazip bir hale gelecek” diyerek sözlerini sonlandırdı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Sokak Hayvanlarıyla ilgili bir yenilik daha UŞAK'TA OKULLAR LGS'YE HAZIR ARTIK UŞAK'TA ARAÇLAR DAHA STERİL UŞAK'TA PARK VE BAHÇELER ARTIK DAHA BAKIMLI UŞAK BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ ŞEHRİN GİZLİ KAHRAMANLARI DAHA TEMİZ UŞAK İÇİN 7/24 ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR BAŞKAN CAHAN'A BİR TEŞEKKÜR DAHA Uşak Belediyesi Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu İçin Yeni Alan Tahsis Etti ERGENEKON ORTAOKULU ÇANAKKALE'DE UŞAK BELEDİYESİ YANLARINDA Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor
kent park güzel sanatlar lisesi