Haberler

​Cahan, "Malumu İlan Ettik"

1940
8-12-2015

Cahan, “Malumu İlan Ettik”

Uşak Belediye Meclisi’nde kent merkezine yakın olan ve belediye mücavir alanı içinde kalan 8 köyün ve 1 beldenin tüzel kişiliğin sona erdirilmesi ve Belediye sınırlarının içine alınması konusunu oylandı. Oy çokluğuyla köyler belediye sınırlarına dahil edilirken, konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Köylerimiz konusunda malumu ilan ettik” dedi.

Belediye Meclisi Aralık ayı oturumlarında gündeme gelen 8 köyün ve 1 beldenin tüzel kişiliğinin sonlandırılarak belediye sınırları içine dahil edilmesi konusu oylandı. Yapılan oylamada AK Parti grubunun kabul yönünde oylarıyla oy çokluğu sağlanarak köylerin Belediyeye bağlanması konusu kabul edildi. Meclisten geçen kararla merkeze bağlı, Hacıkadem, Çevre, İkisaray, Kalfa, Muharremşah, Ovademirler, Kuyucak ve Karaağaç köyleri ve Bölme Beldesi belediye sınırları içinde yerini aldı.

Zaten biliniyordu

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Köylerimiz kentin gelişimi nedeniyle artık şehrimizle iç içe bir hale geldi. Biz sadece malumu ilan ettik” dedi. Yapılan değişikliğin her anlamda kentin menfaatlerine olduğuna değinen Cahan, “Belediyemiz ilimizin her yönüyle gelişmesi adına çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda projelerimizle her sokakta ve mahallede alanların cazibesini arttıracak işlere imza atıyoruz. Tüm bu çalışmaların yanında ilimizin gelişimi hasebiyle 8 köyümüz ve 1 beldemizin sınırlarımız içinde yer alıyordu. Bu nedenle bahse konu köylerimizin de belediyemizin hizmetlerinden daha iyi yararlanmasını istedik. Meclis kararıyla bunu sabit kıldık. Köylerimizin ve beldemizin ilimize olan konumu nedeniyle taşıdıkları köy ve belde sıfatlarını taşıyamadığını biliyorduk” dedi.

Her anlamda köylerimiz gelişecek

Yapılan değişikliklerin köylerde ve beldede oturan Uşaklılara ve belediyeye olumlu katkı sağlayacağını anlatan Cahan sözlerine şöyle devam etti: “Köylerimiz zaten belediyemizin hizmetlerinden faydalanıyordu. Yaptığımız yollar ve diğer hizmetler köylerimizin içlerine kadar yapılıyordu. Biz imar ve benzeri konularda da köylerimize daha iyi hizmet edebilmek adına bu kararı aldık. Ayrıca iller bankasından belediyemize gelecek oranın artması nedeniyle de kazanım elde edeceğiz. Buralarda oturan hemşehrilerimiz hiçbir şekilde endişelenmesin. Her şey daha güzel olacak. Alınan kararın hayırlara vesile olmasını diliyorum”.

0.0
Son Düzenlemeler: 08 Aralk, 2015
İlgili İçerikler: Belediyemize ait, (3) Adet Taşınmazın Kira İhale İlanı -2 02.09.2020 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 02.09.2020 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı 04.08.2020 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı 04.08.2020 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı 01.07.2020 Tarihli Belediye Meclis Karar Özetleri İlanı Mülkiyeti Belediyemize ait, (35) Adet Taşınmazın Kira İhale İlanı Mülkiyeti Belediyemize ait, (5) Adet Taşınmazın Kira İhale İlanı 01.07.2020 Tarihli Belediye Meclis Gündemi İlanı 20 Adet Ticari (S) Plakası Açık Artırma İhale İlanı
uşak belediyesi nurullah cahan çevre ovademirler acıkadem İkisaray Kalfa Muharremşah Kuyucak ve Karaağaç Bölme Beldesi