Haberler

​Huzur Park Köprülü Kavşak Başladı

3440
8-10-2015

Huzur Park Köprülü Kavşak Başladı

Uşak Belediyesi’nin Huzur Park civarında trafiği ve kenti rahatlatacak projesi olan Huzur Park Köprülü Kavşak Projesi başladı. Başkan Nurullah Cahan, “Projemiz kısa sürede can bulacak ve önemli sıkıntıları aşacağız” dedi.

Uşak Belediyesi kentin trafiğinin rahatlatılması adına radikal adımlar atmaya devam ediyor. Birçok ana cadde ve yol güzergahını modern kentlere yakışan bir hale getiren Belediye, tehlike arz eden noktalarda da adımlar atıyor. Zemin etütlerinin yapıldığı Otogar mevkisi battı çıktı projesinin ardından, şimdi de Huzur Park Köprülü Kavşağı çalışmalarına başlanıldı. Projeyle kentin güneyinden gelen vatandaşların yoğun İzmir Ankara karayoluna sıkıntısız bir şekilde çıkmaları ve İzmir istikametine kolayca gitmeleri sağlanacak. Yer teslimi yapılan proje 2 milyon TL maliyetle 6 ay gibi kısa bir sürede sona erdirilecek.

Köklü çözümler

Kentin kanayan yaralarına çözüm bulduklarını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İzmir Ankara Karayolu’nda trafikte tehlikeleri azaltacak büyük çalışmalara imza attıklarını belirtti. Cahan, “Amacımız her yönüyle ilimizin yol sorununu köklü bir şekilde bitirmek” derken, “Kentimizde göreve gelmemizin akabinde yollar ile ilgili büyük sıkıntılar olduğunu gördük. Yollarımız ilimizin trafiğini kaldırmamakla birlikte, kentimize yakışmıyor ve kazaların olmasına neden oluyordu. Bu durum İzmir- Ankara karayolu gibi hergün binlerce aracın geçtiği ana yollarda da vardı. Biz kent içinde ana caddelerde yaptığımız çalışmaları şehirler arası yollarda da başlattık. Bu nedenle gerek ilimizden geçen arabaların, gerekse hemşehrilerimizin kullandığı araçların problem yaşamaması adına projelerimize fiilen başladık” ifadesini kullandı.

Bürokratik tüm aşamaları başarılı bir yönetim ile geçtiklerini aktaran Cahan, bu çabaların meyvelerinin ise alındığına dikkat çekti.

6 ayda bitecek ve 2 milyon TL’ye mal olacak

Son olarak Huzur Park Köprülü Kavşağın başladığını ileten Cahan şöyle konuştu: “Uşak’ta şehirlerarası yollar ile ilgili çalışmalarımızdan battı çıktı projesi bizim için bir başlangıç oldu. Projemizin geçtiğimiz günlerde zemin etütleri yapıldı.  Şimdi ise yine ilimiz merkezinde yaşayanların şehirler arası yola çıkış güzergahlarından olan Huzur Park mevkisinde yaşanabilecek büyük felaketlerin önüne geçmek adına somut adımlar atıldı. Bu kapsamda Huzur Park Köprülü Kavşak için çalışmalar başladı. Projenin başlaması hasebiyle elektrik hatları yer altına alınırken, yer teslimi de gerçekleştirildi. Proje görsel anlamda da güzel bir görüntüye sahip olmakla birlikte 6 ayda bitecek ve 2 milyon TL’ye mal olacak” 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI GÜVENLİK KULÜBESİ VE İDARİ BİNADA KULLANILMAK ÜZE ​Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Otopark Yönetmeliğinin yürürlülük tarihi 31 Mar UŞAK'TA PARK VE BAHÇELER ARTIK DAHA BAKIMLI KENT PARK KAPSAMINDA TAŞINACAK O HİZMET BİNALARINDA SONA YAKLAŞILDI Uşak'ın göz bebeği Kent Park'taki yerini aldı! Kent Park'ın Can Suyu TBMM Başkanvekili Şentop'tan İlk Servisi Başkan Cahan Kullandı, Voleybol Turnuvası Başladı AK Parti Uşak Teşkilatı Kent Park'ı Ağaçlandırdı MEGA PROJE KENT PARK'TA AĞAÇ DİKİM TÖRENİ DÜZENLENDİ Uşak'ta 20 bin metrekare alana yeni bir park müjdesi
uşak uşak belediyesi nurullah cahan trafik belediye huzur park köprülü kavşak