Haberler

​Kültür ve Sanat Dolu Kadınlar Günü

1941
9-03-2015

Kültür ve Sanat Dolu Kadınlar Günü

Uşak Belediyesi 08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile yaptığı etkinlikler ile göz doldurdu. Bu kapsamda “Kadın El Emeği Sergisi” açılırken, anlamlı güne özel kente getirilen Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu beğeni kazandı.

08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile Uşak Belediyesi tarafından anlamlı bir şekilde kutlandı. Belediye bünyesinde çalışan kadın personel ile buluşma ile başlayan etkinlikler  “Kadın El Emeği Sergisi” ve Cengüz Küçükayvaz Tiyatrosu’nun “Düş Yakamdan” isimli oyun gösterisi ile devam etti.

Kadınlarımıza özel etkinlikler

Belediyenin kentte anlam ifade eden günleri hakkı ile yaşattığını kaydeden Belediye Başkan Nurullah Cahan, “Kadınlar Günü nedeniyle de anlamlı çalışmalara imza attık. Sanat ve Kadınlar Günü’nü iç içe yaşatarak ilimize güzel bir hafta yaşattık” dedi.

Kültür ve sanata dair bakış açıları ile kanayan yaraları teneffüs etmenin daha etkili olduğunu dile getiren Cahan, “Sanatsal bakış açısı farkındalık oluşturmak adına önem arz etmektedir. Bu nedenle bizlerde sanatı her daim önceliklerimiz arasına alıp hemşehrilerimizin başka bir bakış açısı ile olaylara bakmasını sağlıyoruz. Kadınlar Günü’nde de bu düşünceler ile hareket ettik. Kadınlarımıza verdiğimiz değeri kültür ve sanat faaliyetleri ile harmanladık. Sonuç itibari ile Türkiye’de bu özel günü özel bir şekilde kutlayan ender şehirlerden birisi olduk” şeklinde konuştu.

Etkinliklerden dolayı olumlu tepkiler aldıklarına dikkat çeken Cahan, “Vatandaşlarımızdan aldığımız takdir ve tepkiler bizler için referans olmaya devam edecek” ifadesini kullandı.

Sanatın marka şehri Uşak

Bundan sonra da kültür ve sanat konusunda aynı hassasiyet ile yollarına devam edeceklerini belirten Cahan sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “İlimizde vatandaşlarımızın beklentilerini göz önüne alarak kültür ve sanat etkinliklerine yön vermeye devam ediyoruz. Bu nedenle  çalışmalarımız durmaksızın sürüyor. 2015 yılında kentimizin sanata doyması adına her ay farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Kentimizin her anlamda marka olmasını sağlamakla beraber sanatta da etkili olmasını hedefliyoruz”.

0.0
Son Düzenlemeler: 09 Mart, 2015
İlgili İçerikler: BAŞKAN ÇAKIN'DAN MÜJDELERLE DOLU BULUŞMA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNDE AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÇAY OCAĞINDA KULLANILMAK ÜZERE ÇAY KAZANI ALIMI Hasan Anadolu BAŞKAN ÇAKIN'DAN 15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK VE DEMOKRASİ GÜNÜ MESAJI UŞAK MÜZİK DOLU BİR YAZ AKŞAMI GEÇİRDİ BAŞKAN ÇAKIN'DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI Uşak Belediyesi'nden "Atatürk'ü Anma Günü" İçin Anlamlı Video Uşaklı Gazilere Gaziler Günü Hediyesi Başkan Çakın'dan Gaziler Günü Mesajı
kadınlar günü son gün