Haberler

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Denizli'den Ödülle Döndü

1294
16-05-2018

Uşak adına birçok sanat etkinliğine katılan ve geçtiğimiz haftalarda Uşak’ta uluslararası bir festivale imza atan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 32. Uluslararası Tiyatro Festivalinde Denizli, Çivril ve Sarayköy’de tiyatro severlerle buluştu. Kasabanın Alileri isimli tiyatro oyunuyla Uşak’ı temsil eden Şehir Tiyatrosu festivalden ödülle döndü.

140 ekibin başvuru yaptığı ve seçici kurul tarafından 24 ekibin seçildiği, aralarında yurtdışı ekiplerinin de olduğu festivale ilgi yoğundu. Festivalin onur konuğuysa ünlü tiyatro ve film oyuncuları Çetin Altay, Umut Oğuz, Serdar Orçin ve ünlü yönetmen Özer Tunca oldu. 

İlkler şehri Uşak, Sarayköy’de ilk oldu

Sarayköy Kültür Merkezini yeni açtıklarını ifade eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “Sayın Başkanımıza sahneden selam yolluyoruz. Daha önce sporcularımızla beraberdik şimdi de sanatçılarımızla beraberiz. Muhteşem ve tarihi bir gösteri oldu. Kültür merkezimizin ilk tiyatro oyununu Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu sahneledi. Sanata ve sanatçıya verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız Başkanım, hayırlı görevler selamlar ve saygılar.” diyerek Başkan Nurullah Cahan’a teşekkürlerini iletti.

Başkan Cahan: Şehir Tiyatrosu kabına sığmıyor

Uşak adına yürütülen sanatsal ve kültürel etkinliklerin her geçen gün arttığını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yapılan etkinliklere baktığımızda Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu görmekteyiz. Her etkinliğin Uşak insanının içindeki potansiyeli gün yüzüne çıkarttığına şahitlik ediyoruz. Bizler Uşak sevdalısı olarak, yapılan her etkinliğe katılmak ve şehrimizin tanıtımında fayda sağlamak adına çalışıyoruz. Bu etkinlikte bizi en güzel şekilde temsil eden ve ödülle dönen Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosuna ve emeği geçen herkese şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum.” açıklamalarında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Merkez Durak Mahallesinden Nazife Yıldırım Uşak Merkez Sorkun Köyünden Neslihan Yılmaz Uşak Merkez Işık Mahallesinden Zeynep Özkamit UŞAK BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖDÜLLÜ GERİ DÖNÜŞÜM TASARIM YARIŞMASI Uşak Belediyesi'nden Bir Gençlik Projesi Uşak Merkez Çevre Mahallesinden Ahmet Ömür Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesinden Hatice Kaşıkçı Doğa Sever Emekli Albaydan Uşak'a Jest Uşak Belediyesi'nden Çocuklara Büyük Müjde Uşak Merkez Aybey Mahalesinden Hüseyin İnan Toptaş
uşak uşak belediyesi nurullah cahan başarı şehir tiyatrosu festival ödül denizli