Haberler

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Denizli'den Ödülle Döndü

1456
16-05-2018

Uşak adına birçok sanat etkinliğine katılan ve geçtiğimiz haftalarda Uşak’ta uluslararası bir festivale imza atan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 32. Uluslararası Tiyatro Festivalinde Denizli, Çivril ve Sarayköy’de tiyatro severlerle buluştu. Kasabanın Alileri isimli tiyatro oyunuyla Uşak’ı temsil eden Şehir Tiyatrosu festivalden ödülle döndü.

140 ekibin başvuru yaptığı ve seçici kurul tarafından 24 ekibin seçildiği, aralarında yurtdışı ekiplerinin de olduğu festivale ilgi yoğundu. Festivalin onur konuğuysa ünlü tiyatro ve film oyuncuları Çetin Altay, Umut Oğuz, Serdar Orçin ve ünlü yönetmen Özer Tunca oldu. 

İlkler şehri Uşak, Sarayköy’de ilk oldu

Sarayköy Kültür Merkezini yeni açtıklarını ifade eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “Sayın Başkanımıza sahneden selam yolluyoruz. Daha önce sporcularımızla beraberdik şimdi de sanatçılarımızla beraberiz. Muhteşem ve tarihi bir gösteri oldu. Kültür merkezimizin ilk tiyatro oyununu Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu sahneledi. Sanata ve sanatçıya verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız Başkanım, hayırlı görevler selamlar ve saygılar.” diyerek Başkan Nurullah Cahan’a teşekkürlerini iletti.

Başkan Cahan: Şehir Tiyatrosu kabına sığmıyor

Uşak adına yürütülen sanatsal ve kültürel etkinliklerin her geçen gün arttığını belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yapılan etkinliklere baktığımızda Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu görmekteyiz. Her etkinliğin Uşak insanının içindeki potansiyeli gün yüzüne çıkarttığına şahitlik ediyoruz. Bizler Uşak sevdalısı olarak, yapılan her etkinliğe katılmak ve şehrimizin tanıtımında fayda sağlamak adına çalışıyoruz. Bu etkinlikte bizi en güzel şekilde temsil eden ve ödülle dönen Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosuna ve emeği geçen herkese şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum.” açıklamalarında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ HALK EKMEK FIRININDA KULLANILMAK ÜZERE PLASTİK PALET ALIMI UŞAK BELEDİYESİ HALK EKMEK FIRININDA KULLANILMAK ÜZERE ELEKTRİKLİ YÜK TAŞIMA ARACI ALIMI Uşak Merkez Kalfa Mahallesi'nden Emine Balaban Usak Merkez Akbulak Köyü'nden Ayşe Seçer Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesinden Serdar Besci Uşak Merkez Aybey Mahallesi'nden Sefa Çam Uşak Belediyesi'nden Personel Maaşlarına Zam UŞAK BELEDİYESİ PERSONELLERİNE UŞAK'TA KANTİN DENETİMİ GENÇ KUŞAK TOPLULUĞU ROTASINI BURSA'YA ÇEVİRDİ
uşak uşak belediyesi nurullah cahan başarı şehir tiyatrosu festival ödül denizli