Haberler

Temizlik işçileri Afrin için 'Ben de varım' dedi

580
31-01-2018

Afrin Operasyonuna Uşak Belediyesi’nden destek geldi. Kent merkezinde görevli temizlik işçileri ‘gönüllü askerlik’ için başvuru yaptı.

Uşak Belediyesi temizlik işçileri Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu’na destek verdi. Yaklaşık 250 temizlik işçisi öğle arasında Afrin Zeytin Dalı Harekatı için “biz de varız” diyerek toplu başvuru için Uşak Askerlik Şubesi önünde bir araya geldi. İşçiler gönüllü askerlik dilekçelerini teslim etti.

Temizlik işçilerinin yanı sıra Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Ünal da gönüllü askerlik için başvuruda bulundu. Ünal, “Her Türk, milli meseleler söz konusu olduğunda gönül gönüle, omuz omuzadır. Millet olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ulusal güvenliğimiz için düzenlediği bu kutsal görevde yanlarındayız. Gerekirse bizler de gideriz.” dedi.

Operasyonun başarıyla sürdüğünü kaydeden Ünal, “Hem Zeytin Dalı Harekatına destek vermek hem de her vatandaşımızın ülkemiz ve milletimiz için, vatanımızı savunmak adına her an mücadeleye hazır olduklarını belirtmek üzere buraya geldik. Gönüllü askerlik için müracaatlarımızı yaptık. Tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Söz konusu vatan olunca gerisi teferruat diyerek hiçbirisi başvurudan geri durmadı.” açıklamalarında bulundu.

Başvurunun ardından konuşan Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri ise “her şey vatan içindir” vurgusu yaptı. Temizlik işçileri şu açıklamalara yer verdi:

Mehmet Turan:“Vatanımızı korumak, askerimize destek olmak için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederiz.”

Ramazan Kocabıyık:“Her zaman için askerimize canı gönülden destek olmak için uğraşıyoruz. Gönüllü olarak Zeytin Dalı Harekatına katılmak için buradayız.”

Fikret Kozak:“Burada bulunmak çok güzel bir duygu. Vatanımıza, milletimize, oradaki kardeşlerimize faydalı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi göstermek istedik.”

Evrakları teslim eden işçilerin canımız feda olsun vatanımıza demesi dikkat çekti. İşçiler daha sonra görevlerinin başına döndü.


0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu İçin Yeni Alan Tahsis Etti Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor UŞAK BELEDİYESİNDEN TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ UŞAK'TA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ Uşak coşku içinde seçim sonucunu kutladı Uşak'ta Engelli Bireyler Temsili Askerlik için yemin etti Uşak'ta Sağlıklı Yaşam İçin Bisikletini Kapan Geldi Başkan Cahan'dan Şehit Jan. Üst Çvş. Sadık Akın İçin Taziye Mesajı Afrin Halkının Emanetleri Yola Çıktı Tarhanamız ve Battaniyemizle Afrin'deyiz
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik işleri müdürlüğü afrin zeytindalı operasyonu 250 personel askerlik başvurusu