Haberler

"Türkiye'nin Hedefleri İçin ''EVET'' Kararı Önemli"

252
12-03-2017

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yeni anayasa ve referandum sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere Kayaağıl Köyü sakinleri ile bir araya geldi.

Kayaağıl Köyü'nde düzenlenen istişare toplantısına Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hüseyin Gürpınar, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Cahan, yeni anayasanın önemi ve gerekliliği üzerinde durarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ülke genelinde gerekliliği üzerinde durdu. Cahan, "Gelecek nesillere, çocuklarımıza, torunlarımıza güçlü bir Türkiye bırakmak arzusundayız. Güçlü bir irade ve güçlü yönetim için söz sahibi Türkiye olsun istiyoruz. Bütün bunlar için fırsat elimize geldi. Ülkemizin hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi için millet olarak karar bizde. Sandıktan çıkacak ‘’Evet’’ kararı ülkemizi daha ileriye götürecektir. Hepimizin bulunduğu çevreye tanıdığı herkese yeni anayasa değişikliğinin gerekliliğini anlatması şart" ifadesini kullandı.

Yurt dışında yaşanan olaylara da değinen Başkan Cahan, "Yurt dışında yaşayan milyonlarca gurbetçi kardeşimiz var. Zaman zaman Devlet Erkânımız gurbetçilerimizle bir araya geliyor ve onların yaşadıkları sıkıntıları yakından takip ediyorlar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendi de bu ziyaretlerden birisini gerçekleştirmek istediler. Ama Sayın Bakanımızı vatandaşlarımızla görüşmemesi için elinden geleni yapan Hollanda hükümetinin iğrenç tutumunu ekranlarımız başında izledik.  Sözde kendilerini demokrasinin beşiği olarak tanıtan devletlerden birisi bu ülke değil miydi? Nerde kaldı o dillere destan, fiiliyatta olamayan demokrasiniz? Ama asıl mevzu başka… Türkiye büyüyor, güçleniyor ve bu durum onlara korku veriyor. Bu yapılanlara demokratik ve diplomatik yollarla mutlaka karşılık verilecektir. Türkiye büyümeye, gelişmeye ve vaat edilen hedeflere emin adımlarla ilerleyecektir." açıklamasında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Özel Kalem Müdürü Furtana, Ticarete Başlamak İçin İstifa Etti Başkan Cahan, "Çıkan Sonuç Ülkemiz İçin Hayırlı Evet Oldu" Başkan Cahan TFF'nin Kararını Sert Bir Dille Eleştirdi Tarhananın Hak Ettiği Değeri Kazanması İçin "Evet" Yeni Uşak İçin Hummalı Çalışma Devam Ediyor ​Vatandaşlar Sorunları İçin Artık Beklemiyor TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞAN 7 İŞÇİ İÇİN İŞ AYAKKABISI ALINMASI ​"Öğrenciler İçin de Cazibe Merkezi Oluyoruz" ​Bakan Nihat Zeybekci Demokrasi Nöbetine Destek İçin Uşak'a Geldi ​Uşak Milli Birlik İçin Tek Yürek Oldu
uşak uşak belediyesi nurullah cahan referandum kayaağıl köyü