Haberler

Dökülen Yapraklar Kadınlar İçin Kalbe Dönüştü

1412
28-11-2017

Kadına şiddete farkındalık oluşturmak adına her yıl 25 Kasım'da tatbik edilen Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında Uşak Belediyesi asırlık çınar ağacının sonbahar nedeniyle dökülen yapraklarından bir kalp yaptı.

Kadına yönelik şiddetin karşısında durulduğunu vurgulamak ve anlamlı güne destek vermek amacıyla Uşak Atapark’ta yapılan ve binlerce yapraktan oluşturulan kalbin toplumun kalbi kadınları temsil ettiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şiddetin her türlüsünün karşısında olduklarını ve belediye olarak daima kadınların yanında durduklarını vurguladı.

Başkan Cahan, "Uşak Belediyesi olarak 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında bir kez daha belirtmek isteriz ki kadınlarımız bizlerin baş tacıdır ve daima onların yanındayız. Burada Belediyemiz Temizlik İşlerinde çalışan arkadaşlarımız kadınlarımıza verdiğimiz değeri ifade etmek amacıyla çınar yapraklarından güzel bir kalp oluşturdular. Ben arkadaşlarımızı tebrik ediyorum." dedi. Başkan Cahan, kadına şiddetin insanlığa ihanet olduğunun altını çizdi.

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri ise kadına şiddeti protesto etmeyi amaçladıklarını paylaştı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü Kontrolörü Ali Nizam ise, "Oluşturduğumuz kalbimiz kadınları temsil ediyor. Kadın hakları günü için yaptığımız bu çalışmayı tüm dünyadaki bütün kadınlara armağan ediyoruz. Kadınlarımız dünyaya değer katan birer çiçektir." ifadelerine yer verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Işıklar Farkındalık İçin Söndü BAŞKAN ÇAKIN E-SPOR İÇİN KOLLARI SIVADI ANITTEPE TOKİ İÇİN KURALAR ÇEKİLDİ ATIK YAĞLAR TEBESSÜME DÖNÜŞTÜ UŞAK BELEDİYESİ ÇOCUKLAR İÇİN TEKNOLOJİYE PENCERE AÇIYOR GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR AYAKLI SU DEPOSU İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI Kabuğu Kırık Kaplumbağa Doğaya Kavuşmak İçin Gün Sayıyor UŞAK'TA GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN ÖZEL MENÜ "UŞAK'IN SESLERİ" ÇÖZÜM İÇİN BULUŞTU
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik işleri kadına şiddete hayır çınar yaprağı kalp