Haberler

Kent Tarihindeki İlk Kum Voleybolu Turnuvası Başladı

2556
28-09-2017

Uşak Belediyesi tarafından kent tarihinde bir ilke imza atılarak kum voleybolu turnuvası düzenlendi.

Uşak Belediyesince organize edilen turnuvaya 9 bayan, 14 erkek takım katıldı. İki kişilik ekiplerden oluşan takımlar beş gün sürecek turnuvada şampiyonluk için mücadele edecek.

Atapark’ta spor aktiviteleri alanında dün başlayan turnuvanın açılışını Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yaptı.

Açılış programına, Başkan Cahan’ın yanı sıra Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Hüseyin Gürpınar, Uşak Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mustafa Tunay, Voleybol Federasyonu Uşak Temsilcisi Orhan Şimşek katıldı.  Öte yandan kum voleybol sahasına çıkan Başkan Cahan ve katılımcılar burada bir maç yaptı.

Programın açılışında konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Uşak Temsilcisi Orhan Şimşek, Başkan Nurullah Cahan’ın spora yönelik projelere tam destek vermesi nedeniyle teşekkürlerini iletti.

Turnuvaya çok yoğun bir katılım olduğunu ve başvuruların hala sürdüğünü kaydeden Şimşek, Turnuvamıza hala katılmak isteyenler oluyor ancak akşam saatlerinin soğuk olması nedeniyle 23 takımda bitirdik. Pazar gününe kadar turnuvamız devam edecek. Heyecanlı karşılaşmalar bizi bekliyor. Sayın Belediye Başkanımıza spora, voleybola verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki şehrimiz böyle bir başkana sahip. Birbirinden değerli projeler hayat buluyor.” dedi.

“GELECEĞİN MİMARI GENÇLERE YATIRIMLAR SÜRECEK”
Açıklamalarda bulunan ve Uşak’ta ilk kez kum voleybolu turnuvasının yapıldığını kaydeden Cahan, “Uşak’ta bir ilki gerçekleştiriyoruz. Katılım gayet güzel. Atatürk’ün de dediği gibi, geleceğimizin teminatı gençlerdir. Bundan sonraki süreçte de gençlerimize bu ortamları sağlayarak, geleceğe daha zinde, daha akıllı, daha müreffeh bir Türkiye’yi oluşturacak gençler bırakmak istiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Uşak’ın bir spor şehri olduğunun altını çizen Başkan Cahan, “Dört gün süren turnuvanın sonunda ilimizi temsil edecek voleybolcularımızın gerçek anlamda bir takım kurmaları açısından destek olacağımızı ifade ettik. Sporun her branşına bu güne kadar destek sağladık ve bundan sonrası için de bunları arttırarak sürdüreceğiz.” ifadelerini paylaştı.

Futbolda, UTAŞ Uşakspor’un, oynadığı 5 maçtan dördünde galibiyet birisindeyse berberlik yakalandığını ve liderliğin sürdüğünü söyleyen Cahan şöyle devam etti:

“Süper ligde basketbol takımımız var. Voleybol ve diğer dallarda da sporcularımızın yanındayız. Ve şu anda devam eden bir tenis turnuvamız var. Karateden, tenisten, yüzmesinden her alanda spor anlamında zirvede bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Organizasyonda emeği geçenlere bir bir teşekkürlerini ileterek katılım sağlayan sporculara başarılar diledi.

Uşak’ın sporun başkentlerinden olması adına birlik içerisinde çalışmaların yapıldığını paylaştı. Bu tür etkinliklerin artarak devam ettirileceğini vurguladı.

Turnuvanın final maçları Pazar günü saat 13.00’te Atapak’ta yapılacak ve daha sonra ödül töreni gerçekleştirilecek.


0.0
Son Düzenlemeler: 28 Eyll, 2017
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ İLE KENT YEŞİLE BÜRÜNÜYOR 123 BİN METREKARELİK DEV PROJE ÇOCUK KENT'İN TEMELİ BAKAN KASAPOĞLU İLE ATILDI Kent Merkezinde Büyük Dönüşüm Başlıyor BAŞKAN ÇAKIN ARASTANIN İLK BETONU İÇİN DÜĞMEYE BASTI UŞAKLI KADINLAR İLK YARDIM EĞİTİMİ ALDI Mustafa Tilki TÜM UŞAK'IN SAHİP ÇIKTIĞI O PROJEDE İLK KAZMA VURULDU TÜRKİYE'NİN BİR İLKİ DAHA UŞAK'TA YAPILDI Eşme Yeşilkavak Köyü'nden Melek Dereli Kentin Geleneksel Değerleri Yaşatılıyor
uşak uşak belediyesi nurullah cahan turnuva voleybol kum