Haberler

Öğrenciler Koru Parkı Çevre Farkındalığı İçin Temizledi

1825
12-05-2016

Uşak Belediyesi’nden Anlamlı Etkinlik

Öğrenciler Koru Parkı Çevre Farkındalığı İçin Temizledi

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte çevre bilincinin yeni nesle aktarılması adına etkinlikler yaptıklarına değinirken, “Geçmişimizden tertemiz aldığımız doğamızı geleceğe de aynı şekilde bırakmak için çaba veriyoruz” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi çevre adına örnek bir etkinliğe daha imza attı. Nuri Şeker İlkokulu öğrencileriyle birlikte Koru Park temizlendi. Yapılan çalışmada Uşak Belediyesi’nin resmi sponsoru Efe Can’da hazır bulundu. Ayrıca Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal ve belediye personeli de çocuklara eşlik etti. Yapılan çalışmayla öğrencilere çevre konusunda farkındalık oluşması hedeflendi.

Ağaç yaşken eğilir

Öğrencilerde çevre bilincinin oluşması için çalışmalar yaptıklarına değinen Cahan, “Bugün yaptığımız bu çalışma da bu kapsamda yapıldı” dedi. Cahan, “Öğrencilerimizin tamamını parkımıza getirerek öncelikle çevre konusunda bilinçlenmesine katkı sağladık. Akabinde ise personelimiz ve maskotumuz Efecan’ın da katılmasıyla bir saate yakın parkı temizledik. Öğrencilerimizin bu yaşlarda alacağı çevre eğitiminin gelecekte önemli etkisi olacağını biliyoruz. Atalarımızın ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden de yola çıkarak küçük yaşlarda bu bilinci aşılamak istedik. İnanıyoruz ki çocuklarımız da kendi çevrelerine etki edecektir. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Hassasiyet oluşuyor

Geleceğin teminatı olan çocuklara etki edecek güzel bir organizasyon yaptıklarını vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Biz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çevre binciyle büyümesini istiyoruz. Piknik alanları bizim aynı zamanda nefes alma alanlarımız. Pikniğe gelen hemşehrilerimiz her ne kadar hassas davransalar da bazı vatandaşlarımız bu konuda bilinçli davranmıyor. Biz burada öğrencilerimize çevre bilincini en iyi şekilde anlatmak adına etkinlik yaptık. Güzel bir organizasyon oldu. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar devam edecek

Okullarda etkinliğin devam edeceğini açıklama yapan Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü İsmail Ünal ise şunları söyledi. “Daha önce yapmış olduğumuz etkinliklerde Hacıkadem ve Karaağaç Çamlıkları gibi nefes alma alanlarını kendi personelimizle çalışma yapmıştık. Bugün de Nuri Şeker İlkokulu öğrencileriyle faydalı bir çalışma yapıyoruz. Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan da büyük bir destek veriyor. İlerleyen günlerde okullarımızda yeni projelerimiz olacak. Kentimizin temizlemek her ne kadar belediyemizin göreviyse temiz tutmak da vatandaşımızın görevidir. Bu bilinçle davranılmasını istiyoruz. Burada öğrencilerimizle bilincin oluşmasına etki ediyoruz”

Doğaya verilen zararı öğreniyorlar

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ve Çevre Mühendisi Reyhan Aydın, yaptıkları –çalışmanın etkisine vurgu yaparken”Etkinliğimizin amacı öğrencilerimize çevre bilincini aşılamaktadır. Etkinlikte çocuklarımıza atık pillerin ve bitkisel atık yağların zararlarını anlattık. Geri dönüşüm konusunda neler yapılması gerektiğini anlattık. Broşürlerimizi dağıtarak, küçük bir mıntıka temizliği sağladık. Bu sayede bilinç oluşmasına etki ettik” dedi.

Programda daha sonra pikniğe geçilirken Başkan Nurullah Cahan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: 12 Mays, 2016
İlgili İçerikler: KENTTEKİ SU KAYNAKLARININ KORUNMASI ADINA KOLLAR SIVANDI Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN KURU MAMA ALINMASI İŞİ RAKETLER "ZAFER" İÇİN KALKACAK UŞAK BELEDİYESİ VE ÇEVRECİ VATANDAŞLAR KİRLİLİĞE DUR DEDİ Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama Uşaklılar geleceği için Atapark'ta buluştu 2020 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergileri son ödeme günü 01.06.2020 Pazartesi'dir. Çevreköy/ Mehmet ER İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDE KULLANILAN SERVİS ARACI İÇİN LASTİK ALIMI D.TEMİN SONUCU
uşak belediyesi nurullah cahan temizlik marka şehir belediye öğrenci korupark temiz şehir