Duyurular

Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Biriminden Duyuru

2466
1-10-2019

T.C.

UŞAK BELEDİYESİ

İMAR VE ŞEHRİCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

YAPI KONTROL BİRİMİ

            Belediye sınırları içerisinde imar kirliliğine neden olan kaçak yapılaşmaları engellemek adına kararlılıkla mücadele etmekteyiz.

            Belediyemize gelen şikayetler ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol birimi ekiplerimizin, rutin kontrolleri sonucu ruhsatsız olarak yapılan veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılara anında müdahale edilerek 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanmaktadır.

            3194 sayılı İmar Kanununa göre ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı (kaçak inşaat) yapılara göre Yapı Tatil Zaptı tanzim edilip mühürlenerek ilgili Encümen kararına istinaden imar para cezası uygulanmaktadır.

            İmar para cezası uygulanan ilgili kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapı yapması nedeni ile Türk Ceza Kanunun 184. maddesine göre suç duyurusunda bulunulmaktadır.

            Zabıt tanzim edildikten sonra Kaçak inşaat sahibinin yapıyı ruhsatlandıramaması halinde ise, kaçak inşaat sahibine yıkması için bir ay süre verilmektedir. Sürenin bitiminde ruhsatlandırılamayan binalara yıkım kararı alınmaktadır.

            Kanun ve mevzuata uygun olmayan yapılarla ilgili mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

0.0
Son Düzenlemeler: 01 Ekim, 2019
İlgili İçerikler: Uşak Merkez Aybey Mahallesi'nden Mehmet Ali Kaya 01/11/2021 tarih 332 sayılı BMK imar planı değişikliği 01/11/2021 tarih 331 sayılı BMK ilave imar planı Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Mehmet Uzan Uşak Merkez Işık Mahallesi'nden Hakkı Özkara Uşak Merkez Çınarcık Köyü'nden Naciye Erkek Seyfettin Yapıcı EGE BÖLGESİ'NİN İLK DİYABETLE YAŞAM MERKEZİ UŞAK'TA Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'den Hatice Çiçek Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden İzzet Mercan
uşak