Duyurular

Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Biriminden Duyuru

1352
1-10-2019

T.C.

UŞAK BELEDİYESİ

İMAR VE ŞEHRİCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

YAPI KONTROL BİRİMİ

            Belediye sınırları içerisinde imar kirliliğine neden olan kaçak yapılaşmaları engellemek adına kararlılıkla mücadele etmekteyiz.

            Belediyemize gelen şikayetler ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol birimi ekiplerimizin, rutin kontrolleri sonucu ruhsatsız olarak yapılan veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılara anında müdahale edilerek 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanmaktadır.

            3194 sayılı İmar Kanununa göre ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı (kaçak inşaat) yapılara göre Yapı Tatil Zaptı tanzim edilip mühürlenerek ilgili Encümen kararına istinaden imar para cezası uygulanmaktadır.

            İmar para cezası uygulanan ilgili kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapı yapması nedeni ile Türk Ceza Kanunun 184. maddesine göre suç duyurusunda bulunulmaktadır.

            Zabıt tanzim edildikten sonra Kaçak inşaat sahibinin yapıyı ruhsatlandıramaması halinde ise, kaçak inşaat sahibine yıkması için bir ay süre verilmektedir. Sürenin bitiminde ruhsatlandırılamayan binalara yıkım kararı alınmaktadır.

            Kanun ve mevzuata uygun olmayan yapılarla ilgili mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

0.0
Son Düzenlemeler: 01 Ekim, 2019
İlgili İçerikler: Uşak Belediyesi Kentteki Kahvehaneleri Dezenfekte Etti Uşak'ta Camiler İbadete Hazır Uşak Belediyesi'nden Arefe Mesaisi İşletme ve İştirakler Müdürlüğünden Abonelik İşlemleri Hakkında Duyuru UŞAK RENKLİ BİR 19 MAYIS ETKİNLİĞİNE SAHNE OLDU UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIKLI YAŞAMA TEŞVİK HEDİYESİ UŞAK BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI Zeyilname 3 Uşak Belediyesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık-Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması UŞAKTA MİNİKLER SABAHA UŞAK BELEDİYESİ'NİN SÜRPRİZİYLE UYANDI İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE KULLANILMAK ÜZERE LASTİK ALIMI DOĞRUDAN TEMİN SONUCU
uşak