Duyurular

Uşak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Biriminden Duyuru

758
1-10-2019

T.C.

UŞAK BELEDİYESİ

İMAR VE ŞEHRİCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ

YAPI KONTROL BİRİMİ

            Belediye sınırları içerisinde imar kirliliğine neden olan kaçak yapılaşmaları engellemek adına kararlılıkla mücadele etmekteyiz.

            Belediyemize gelen şikayetler ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol birimi ekiplerimizin, rutin kontrolleri sonucu ruhsatsız olarak yapılan veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılara anında müdahale edilerek 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanmaktadır.

            3194 sayılı İmar Kanununa göre ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı (kaçak inşaat) yapılara göre Yapı Tatil Zaptı tanzim edilip mühürlenerek ilgili Encümen kararına istinaden imar para cezası uygulanmaktadır.

            İmar para cezası uygulanan ilgili kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapı yapması nedeni ile Türk Ceza Kanunun 184. maddesine göre suç duyurusunda bulunulmaktadır.

            Zabıt tanzim edildikten sonra Kaçak inşaat sahibinin yapıyı ruhsatlandıramaması halinde ise, kaçak inşaat sahibine yıkması için bir ay süre verilmektedir. Sürenin bitiminde ruhsatlandırılamayan binalara yıkım kararı alınmaktadır.

            Kanun ve mevzuata uygun olmayan yapılarla ilgili mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

0.0
Son Düzenlemeler: 01 Ekim, 2019
İlgili İçerikler: İşletme Ve İştirakler Müdürlüğü Bütçe İçi İşletmelerinde Kullanılmak Üzere Temizlik Malzemesi Alımı Türkiye'nin En Büyük Kısa Film Festivali Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Yıkılacak Derecede Tehlikeli Yapılar Hakkında 4 A CAPELLA UŞAK VOKAL TOPLULUĞU VE UŞAK BELEDİYESİ ÇOKSESLİ ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER BU KUPA UŞAK'A ÇOK YAKIŞTI CİRİT ŞAMPİYONASI ŞAMPİYONLUK KUPASI UŞAK'A GELİYOR UŞAK'TAN ÜÇ CİRİT KULÜBÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA BOY GÖSTERECEK Uşak Belediyesi 20 Yıllık Çileye Son Verdi Uşak Belediyesi Engelli Çocukları Unutmadı UŞAK BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KARAAĞAÇ MESİRE ALANINI TEMİZLEDİ
uşak