Haberler

Uşaklılar geleceği için Atapark'ta buluştu

435
10-06-2020

Çevre dostları Atapark'ta rengarenk izler bıraktı

Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen ve çevre gönüllüsü vatandaşların katılım sağladığı programda onlarca çiçek toprakla buluşturuldu. Çevre düzenlemeleriyle ve yeşil alanlarıyla Uşaklıların soluklandığı Atapark’ta rengarenk izler bırakıldı.

Ortaya koyduğu çalışmalarla çevre ve şehircilik alanında yepyeni bir yüz olan ve kenti adeta çiçek bahçesine çeviren Uşak Belediyesi 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında özel bir etkinliğe imza attı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün, TEMA Vakfı’nın, Çevre Gönüllüleri Derneği’nin, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katılım sağladığı programla Uşak Belediyesi tarafından temin edilen çiçekler toprakla buluşturuldu. Farkındalık ve çevre bilincinin oluşturulması amacıyla, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak düzenlenen programa çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRE KİTABI

Ayrıca alanda bulunan çocuklara, Uşak Belediyesi tarafından özel olarak yapılan ve içerisinde doğayı korumak üzerine kapsamlı bilgilerin eğlenceli bir şekilde sunulduğu, “Efecan ile Çevre Kahramanı Ol” dergisi dağıtıldı. Katılım sağlayan Uşaklılara çiçek hediye edilerek güne hatıra bırakıldı.

Etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da katılarak çiçek dikimi gerçekleştirdi. Ayrıca Çevre ve Şehirlik Uşak İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Barış Metin ve Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Yüksel de çiçek dikerek çalışmaya destek verdi.

Programın açılış konuşmasında yaşanılabilir bir dünya için çevrenin önemine dikkat çeken Başkan Mehmet Çakın, “Çevre bilincinin oluşması, duyarlılığımızın artması: doğasıyla, kültürel güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan şehrimizde, bizlere ait izlerin de bulunması adına böyle bir etkinlik gerçekleştirmek istedik. Unutmamalıyız ki dünyamız ancak biz ona iyi baktığımız sürece yaşanılır olacak. Sokaklarımıza, ormanlarımıza, göllerimize, kısacası çevremize değer verdiğimizde, bunun karşılığı yine doğrudan bizlerle buluşacaktır. Hiç şüphesiz ki, doğa demek, çevre demek, insan demektir.” dedi.

ÇAKIN: ÇEVRE DUYARLILIĞI DAVRANIŞ HALİNE GELMELİ

Dünyayı saran küresel ısınma ve buna bağlı gelişen iklim değişikliklerinin, hızlı nüfus artışının, sanayileşmenin ve bilinçsizce doğaya atılan atıkların, hava, su ve toprak kirliliğine neden olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Ne yazık ki günümüzde bilinçsizliğin sonucu olarak ortaya çıkan çevre kirliliği, tüm dünyanın ortak sorunu olarak küresel boyutlar kazanmış durumdadır. İşte bu duruma karşı kazanılacak zafer, ancak birlik ve beraberlikle mümkün olacaktır. Bizler, çevre sorumluluğunu ve duyarlılığını bir davranış haline getirmeliyiz. Evlatlarımıza bırakacağımız temiz bir Uşak’tan daha kıymetli bir miras olmayacaktır.” açıklamalarında bulundu.
Dünya Çevre Koruma Haftası’nı kutlayan Başkan Çakın, “Toprak çiçeklere, bizlerse hayal ettiğimiz Uşak’a kavuşalım.” diyerek etkinliğin ilk çiçeğini toprakla buluşturdu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın'dan Küresel Soruna Çözüm İçin 'Adım At' Çağrısı VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN KURU MAMA ALINMASI İŞİ RAKETLER "ZAFER" İÇİN KALKACAK Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama BAŞKAN ÇAKIN MAHALLE MUHTARLARIYLA BULUŞTU Başkan Çakın Esnaf Odalarıyla Telekonferans Yöntemiyle Buluştu İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNDE KULLANILAN SERVİS ARACI İÇİN LASTİK ALIMI D.TEMİN SONUCU Uşak Belediyesi "Şehrimde Sanat" Projesiyle Şehirdeki Tüm Kesimleri Tiyatroyla Buluşturuyor İLİMİZİN ÇEŞİTLİ CADDE VE SOKAKLARINDA TRAFİĞE KAPALI BÖLGELERDE BULUNAN BARİYERLER İÇİN ASMA KİLİT UŞAK BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN ŞEHRİN BELİRLİ NOKTALARINDA ÖZEL YUVALAR YERLEŞTİRDİ
uşak uşak belediyesi çiçek mehmet çakın çevre koruma haftası dikim