Haberler

Uşak Belediyesi'nin Hizmetleri Ulusal Medyanın İlgi Odağı Oldu

1596
2-10-2017

Uşak’ta ekonomik kalkınmayı sağlamak ve istihdamı arttırmak amacıyla önemli çalışmalar yapan ve yatırımlarıyla göz dolduran Uşak Belediyesi ulusal medyanın ilgi odağı oldu.

Türkiye’de örnek olarak gösterilen önemli projelerin altına imza atan Uşak Belediyesi ortaya çıkarttığı hizmetler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Geçmişin Motifleriyle Geleceğin İnşası” projesi ile aldığı ödül çeşitli gazete ve televizyonlarda yer buluyor.

Faaliyetleri, aldığı ödül ve spor alanındaki önemli başarılarıyla Milliyet, Diriliş Postası, Yeni Asır gibi ulusal mecralarda yer bulan Uşak Belediyesi adına Belediye Başkanı Nurullah Cahan bu kez TGRT Haber İstanbul stüdyolarının konuğu oldu.

TGRT ekranlarında yayınlanan “Sadece Haber” programının konuğu olan Başkan Cahan, şehirdeki çalışmaları değerlendirdi.

Uşak’ta kentsel dönüşüm adına Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirildiğini vurgulayan Başkan Cahan, sanayi alanından konut ve ticaret alanına dönüşen ilk kentsel yenilemenin gerçekleştirildiğini vurguladı. Belediye Başkanı Cahan, “İçerisinde bin 51 konutun ve 923 tane iş yerinin bulunduğu, sosyal donatılarıyla, okuluyla, camisiyle kentin yeni merkezi doğdu. Yeni ticaret merkezimizin yükseldiği alanda göreve geldiğimizde yıkılmayan binalar vardı. Ve daha sonrasında hızlı bir şekilde dönüşümün sağlanması adına girişimlerimizi yaptık. TOKİ Başkanımız Ergün Turan’ı ziyarette bulunduk. İhalelerimizi yaptık ve 2 yıl gibi kısa bir zaman diliminde 430 bin metrekarelik bir alanı dönüştürdük.” dedi.

Türkiye’ye ve dünyaya örnek bir proje

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da daha önce belirttiği yatay mimarinin proje ile can bulduğunu kaydeden Başkan Nurullah Cahan, “923 tane iş yerimizi, belediye binamızı ve defterdarlık binamızı da içine alan bir yatay mimari örneğini ortaya çıkarttık. Kentsel dönüşüm alanımızın orta alanı iki katlı yapılardan oluşurken yine tam ortasından Eskişehir Porsuk Çayı gibi Dokuzsele Deremiz geçiyor. Burayı da Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Bey’in destekleriyle temizledik ve yapılacak yeni bir baraj ile su akacak konsepte getirdik. Biz bu alana ekonomik olarak şehre önemli katkılar sağlayacak, Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir projeyi inşa ettik. Bir aya kadar da hak sahiplerine ve yer satın alanlara teslimat işlemlerimiz yapılacak.” açıklamalarında bulundu.

Uşak Belediyesi’nin hizmetleri ödüllendirildi

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Belediyelerin Kent Ekonomilerine Katkıları” isimli yarışmada alınan ödüle yönelik soruyu yanıtlayan Cahan, “Yarışmaya yüzde 99’u belediyemize ait UTAŞ firmamızın faaliyetleri ile katıldık. Göreve geldiğimizde yaklaşık 30 kişinin çalıştığı şirketimizde şu anda 975 kişi çalışıyor ve şirket bütçesi yaklaşık 1 milyonken şimdi 110 milyona yükseldi. Bunun içerisinde hafriyat yapım işlerimiz, her şeyiyle üç tane battı çıktımız var. Biz göreve geldiğimizde eski ve hantal araçlar vardı, şimdi 300’ün üzerinde ve 24 saat çalışma gücüne sahip bir filomuz var.” diye konuştu.

Belediyeye ait UTAŞ Şirketini büyüterek önemli hizmetleri kısa sürelerde hayata geçirdiklerini paylaşan Cahan, Uşak’a 26 kilometre duble yol kazandırıldığını söyledi.

Başkan Cahan, “Hafriyatı, kazısı, ışıklandırması ile her şeyiyle beraber Uşak’ı altın şehir yapacak çalışmalar hayata geçirildi. Ve biz de bu yaptığımız çalışmaları AK Parti Genel Merkezimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduk. Sağ olsunlar onlar da bizleri ödüle layık gördüler. Biz burada kurduğumuz ekiple, gece dahi çalışan bir ekip oluşturarak şehrimizin geleceğini inşa ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. İstihdam noktasında da önemli bir durum olduğunu kaydetti.

UTAŞ ile termal ve sosyal tesislerin şehre kazandırıldığını, kentin çehresinin değiştirildiğini söyleyen Başkan Nurullah Cahan şöyle devam etti:

“Hem futbolda hem de basketbolda UTAŞ şirketimiz sporu kentte yeniden gündem haline getirdi. Uşak aslında futbolun bir beşiği, üzeri küllenmiş altında kor alevlerin yandığı bir futbol şehri. Biz hem Uşak Belediyesi olarak hem de UTAŞ şirketimiz olarak bu külleri üfledik. 8 yıldır amatör ligdeydik. Geçtiğimiz sezon şirketimiz vesilesiyle takımımıza sahip çıkarak profesyonel lige çıktık. Şampiyon olarak 3. Ligde oynamaya hak kazandık. Lige iddialı bir giriş yaparak 5 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlikle liderlik koltuğuna oturduk. Bunun yanında basketbol süper liginde takımımız var. 16 tane profesyonel kulübün içerisinde parkelerde biz de varız. Ciddi anlamda profesyonellik gerektiren bu işte, basketbol takımımıza UTAŞ şirketimiz ile sahip çıktık. Yepyeni ve dinamik bir kadro kurduk. 7 Ekim’de lig başlıyor. Türkiye gündemine futbolda olduğu gibi basketbolda da mührümüzü vuracağız.”

Kentin yeni yüzü Kentpark olacak

Değişen ve gelişen şehir Uşak’ın Kent Meydanı Projesi ile de tüm Türkiye’ye örnek olacak ve herkesin yerinde görmek isteyerek merak edeceği bir projeyi adım adım hayata geçirdiklerini aktardı.

Başkan Cahan, “Tam şehrin kalbi dediğimiz bir noktada 110 bin metrekarelik alanı kapsayan bir proje. Altında otopark olmasını planladığımız, yeşilliğin ve tarihi binaların korunduğu yeni şehir merkezimizin oluşturulması noktasında Cumhurbaşkanımızdan da tam destek aldık. Meteoroloji ve adliye binalarımızı yıktık. Alanda bulunan eski ve dayanıksız okulları daha modern eğitim verilebilecek yeni binalarına taşıdık. Spor salonu, stat, öğretmenevi gibi çeşitli binalarımızı ve yapılarımızı da yeni yerlerine taşıyarak yıkacağız. Devletimizden de çok büyük destek aldığımız projemizi önümüzdeki yıl vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Yer altı otoparkı, mesire alanları ve şehrin merkezinde olabilecek bolca aktivite alanı ile bu projemizi değerli hemşehrilerimize armağan edeceğiz.” dedi.

Şehrin tamamında köklü değişiklerin gerçekleştirildiğini dile getirdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 02 Ekim, 2017
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÜYELİK İŞLEMLERİ KILAVUZU Uşak Merkez Bölme Mahallesi'nden Ömer Harmandalı Uşak Merkez Kurtuluş Mahallesi'nden Coşkun Torlak Uşak Merkez Aybey Mahallesi'nden Arif Ersidar Uşak Merkez Aybey Mahallesi'nden Mehmet Ali Kaya Uşak Merkez Bozkurt Mahallesi'nden Mehmet Uzan Uşak Merkez Işık Mahallesi'nden Hakkı Özkara Uşak Merkez Çınarcık Köyü'nden Naciye Erkek EGE BÖLGESİ'NİN İLK DİYABETLE YAŞAM MERKEZİ UŞAK'TA Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'den Hatice Çiçek
uşak uşak belediyesi nurullah cahan tgrt haber ulusal medya