Haberler

Uşak Belediyesi Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşturuyor

1944
26-05-2017

Uşak Belediyesi Çocuklarda Çevre Bilinci Oluşturuyor

İlk ve ortaokul öğrencilerinde çevre bilinci oluşturulmasına yönelik Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan proje ve yarışmalarla miniklerin eğitimi okul dışında da sürüyor.

Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce 'Yeşeren Kalem', 'atık pil ve atık yağ toplama', 'Hayalimdeki Uşak ve Çevre resim yarışması" projeleri hayata geçiriliyor. Miniklerde çevreye ve doğaya karşı duyarlılık oluşması sağlanıyor.

Bu duyarlılıkların günlük hayatlarının bir parçası olması için yarışmaların sonuna bisiklet ve tablet gibi çeşitli ödüller koyan Uşak Belediyesi, düzenlediği etkinliklerde küçük eğitimler de veriyor. Yarışmalardan ödül almak isteyen ilk ve ortaokul öğrencileri atık pil ve yağ toplama gibi konularda yaptıkları girişimlerle okul dışında da alışkanlık kazanıyor.

Yeşeren Kalem projesi kapsamında TOKİ Müjde Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, "Bu proje kapsamında Uşak'ta ilköğretimde okuyan 11 bin 85 öğrencimize ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm okullarda etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz." dedi.

Önce Kalemimiz Sonra Şehrimiz Çiçek Açsın

Önce bilgilendirmelerin yapıldığı daha sonra üzerinde Uşak'ın maskotu Efe'nin yer aldığı şapkaların dağıtıldığı etkinlikte konuşan Ünal, "Kurşun kaleminin bitiminde tüpler var. Tüplerin içerisindeyse çiçeklerimiz var. Bu çiçek tohumlarını toprağa dikiyoruz ve kalemlerimiz çiçek açıyor. 'Önce kalemimiz sonra şehrimiz çiçek açsın.' sloganıyla projemize başladık. Sayın Belediye Başkanımız Nurullah Cahan Uşak'ın yeşil olması konusuna, temiz ve güzel görünmesi konusuna çok önem veriyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.

Çevre Andı Okundu

Öğrencilere çevre bilincinin aşılanmasını arzuladıklarını ve bu yönde faaliyetler yürüttüklerini kaydeden Ünal, "Çevreye zarar vermeme ve temiz bir dünya hedefiyle oluşturduğumuz 'Çevre Andımızı' da okuduk. Öğrencilerimiz öğrenmeye oldukça müsait ve ilgili. Bu nedenle oldukça memnun olduğumuz sonuçlar elde ettik. Bilinçlendirme çalışmalarımız kapsamında en çok atık pil toplayan okullara, öğrencilere ödül vereceğiz”  

Çevre bilincinin aşılanması için düzenlediğimiz resim yarışmasıyla hem çocuklarda hayal gücünü geliştirmeyi amaç edinip hem de güzel bir şehrin hayalini kurmaları için teşvik etmiş oluyoruz. Kalemlerimiz yeşerecek, geleceğimizin gençlerine temiz bir dünya bırakacağız. Hedefimiz önce bütün ilkokullara ve ardından anaokulu öğrencilerimize ulaşmak. Başka bir dünyamız yok." açıklamalarına yer verdi.

Müjde Ortaokulu Öğrencilerinden Başkan Cahan’a Teşekkür

Öğrenciler, tarihini ve kültürünü keşfetmiş bir gençliğin inşası amacıyla Müjde Ortaokulu öğrencileri için Çanakkale'ye gezi düzenleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'a teşekkür etti.

Kalem ve şapka dağıtımlarının ardından pilav ve ayran ikramı yapılarak piknik gerçekleştirildi.

0.0
Son Düzenlemeler: 26 Mays, 2017
İlgili İçerikler: Genç Kuşak Yaz Okulu Tatilin Neşesine Neşe Katacak Uşak Belediyesi ile Çevre Dostu Faaliyetler Güç Kazanıyor Uşak Merkez Kemalöz Mahallesi'nden Nurullah Özdemir UŞAK'TAN YÜKSELEN DEĞERLİ SES HAYRANLARIYLA BULUŞACAK Genç Kuşak Fest'te Düzenlenen Yarışmalarda Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi'nden Mustafa Uğuz Uşak Eşme İstasyon Mahallesi'nden Yadikar Peker Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi'nden Ömer Aydın Türüdü Uşak Merkez Fevzi Çakmak Mahallesi'nden Fatma Uzun Uşak Merkez Işık Mahallesi'nden İbrahim Kaya
uşak uşak belediyesi nurullah cahan temizlik işleri müdürlüğü piknik